iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Aktuality ze SPJF - Kawerongo č. 9

25.10.2016 22:56
Autor: Čáp, Počet přečtení: 2377

Uběhl měsíc od vydání posledního Kaweronga a za tu dobu se odehrálo několik nečekaných i dlouho očekávaných událostí. Pojďte se na devět vybraných podívat s námi do devátého dílu Kaweronga.

Je to již neuvěřitelných 25 let, co byl v Adamově založen pozdější 143. KBS Orion. Jako tradičně, i letos jsme se vypravili na ostrov Kozlov ke srubu Prasklý džbán, kde se čtvrtstoletí klubu oslavilo táborovým ohněm, písničkami, ale také focením, povíáním a čtením ze starých klubovních časopisů nejen Orionu. Zvláštní úspěchy slavil kreslený seriál Detektiv John z pera Vojty - dnešního šéfredaktora Bobří stopy.

Táborový oheň opět vzplál na tábořišti ve zřícenině hradu a tóny kytar a zpěv písní se nesly nad hladinou nejhlubšího českého jezera.

Tradiční porada vedení SPJF, konaná třikrát do roka, se 8. října konala historicky poprvé v Ostravě. Člen vedení Kosťa zajistil luxusní ubytování v klubovně ostravského nadoddílu BVÚ a prostředí bylo natolik příjemné, že na návštěvu dorazili i legendární vedoucí Rolf a hlavně místní pard Mexičan se svým neopakovatelným knírem. Pěknou reportáž od Rolfa najdete zde.

Pod nástěnkou s nápisem „Tábornická činnost“ si Mexa podle příručky právě balí batoh, aby vyrazil do přírody za dobrodružstvím.
Investigativním reportétům Kaweronga se podařilo získat také tento přísně utajovaný snímek. Šéfredaktor Vojta si právě balí pizzu, kterou chce vynést tajně z restaurace, do posledního vydání Bobří stopy.

Bezprostředně po poradě v Ostravě zamířili Čáp a Drobek vlakem Leo express do Šumperka, kde se v neděli 9. října konala porada k připraované Celostátní vzájemné výměně zkušeností v roce 2017. Jedna z mnoha porad byla tentokrát ozvláštněna natáčením propagačního traileru, který bude promítán poprvé již 13. listopadu 2016 v Jihlavě. Režie, kamery i střihu nápaditého synchronního videa ze všech koutů světa se zhostil Hryzal, což dává tušit velice slibný výsledek.

Neposední herci z reklamy na CVVZ o přestávce horují za vyšší mzdy.
Zlatým hřebem připravovaného traileru bude šéf CVVZ Strejda Vláček (ČTU), který se s pádýlky v rukách v posledním záběru dočista zblázní.

Aby nebylo deváté Kawerongo plné vysedávání v místnostech, je třeba zmínit taky pokračující program podzemních střed jihomoravské pobočky SPJF - Perpetua. V říjnu jsme stihli navštívit opuštěnou dětskou léčebnu v Šumperku (a utíkat před hlídači), podzemní kryt pod uhelnou haldou ve Zbýšově a komín zbouraných domečků u zaniklé uličky Annagrund v Brně. Program podzemních střed pokračuje již zítra výroční schůzí perpetua v podzemní vontské svatyni v Adamově.

Zatím nejdobrodružnějšího říjnového pátrání, kdy jsme kanalizační stokou pronikli do krytu ve Zbýšově, se zúčastnilo pět dobrodruhů včetně kamaráda z Německa a úplné nového zájemce o Perpetuální středy Kuby.

Dlouho očekávanou akcí byly podzimní Uličky, které měly po dlouhých 13 letech rozhodnout o otm, kdo se ujme vlády nad brněnskými Stínadly. Pod vedením Sokiho a týmu pomocníků ze SPJF se 25 kluků a holek rozdělených do 4 vontských skupin svářilo od rána do setmění v sobotu 15. října v dolních a horních uličkách, především v okolí bývalé klubovny SPJF na Kopečné. O průběhu akce a novém velkém vontovi si můžete přečíst podrobněji v Sokiho reportáži zde..

Pobudové z pochybné vontské party Modrých stínů číhají na lavičce v parku na Širokka, který tu zanedlouho nalezne svůj osud pod smrští jejich pěstí. Zbabělci si dokonce vypomůžou narychlo vyrobeným kyjem, aby od nepřemožitelného borce získali ježka v kleci.
Hlavní organizátor Uliček 2016 Soki patří mezi zapálené pamětníky bojů o vládu nad brněnskými stínadly v letech 1996, 1999 a 2003.

Úspěšným přidělením finančních prostředků na realizaci Čichové mapy Brna završil tým kamarádů ze SPJF první část projektu, v jehož rámci se chystají zejména Sova, Čáp, Drobek, Magda, Anička a Svišť zmapovat Brno a vymyslet weobovu aplikaci, ve které budeme informace o vůních a zápaších moci sdílet s celým městem. Na první projektové poradě 18. října vznikl základní nástin projektu, který se pod patronátem SPJF bude rozvíjet do konce letošního roku. Podrobnosti jistě najdete také v příštím vydání Kaweronga.


Celkově již 111. vydání Bobří stopy vyšlo v pátek 21. října jako číslo 3/2016 (podzim). Obálku ztvárnil v poněkud zvláštním provedení Pavel Čech a uvnitř najdete rozhovor se zanedbaným mužem, 27 let starou vystřihovánku, detektivní soutěž John pro knihovny, jakož i zajímavé čtení ze SPJF a hlavně mimo ně.

Bobří stopa je v růžové barvě tentokrát vhodná zejména pro dívky.

 

V minulém čísle Kaweronga avizovaná reportáž z klubovny SPJF se po určitých peripetiích opravdu dostala až do živého vysílání. Potěšit se z podmanivých hlasů Drobka, Vojty a Čápa a přenést se do 4. patra bývalé Moravské typografie, kde se nachází Morek můžete i skrze web na této adrese.


Dohnat letošní resty na Muně se podařilo během uplynulého víkendu pětici dělníků (¥, Čáp, Sova, Tomáš, Vojta), kteří během pouhých dvou dnů stihli zpracovat přebytečné zásoby cementu na rok 2016 při vybetonování podlahy v centrální chodbě a navíc ještě ve zbývajícím čase vsadit za pravá vrata panoramatické okno, jež bude do budoucna největší chloubou volnočasové základny SPJF. Přestože to letos vypadalo na mírné zpoždění, můžeme teď s jistotou tvrdit, že v roce 2016 jsme se podstatnou měrou přiblížili k dokončení rekonstrukce, ze které je nyní hotovo asi 65 %.

Novinkou na Muně se o víkendu 21. až 23. října stala vypůjčená míchačka, díky které jsme práci stihli o několik hodin dřív oproti očekávání.
Díky tomu zbyl čas na neplánovanou práci navíc - osazení panoramatického francouzského okna za původní vrata muničního skladu, které se protáhlo ažd o pozdních nočních hodin.

Seznam akcí vyjde pro rok 2017 na počest 110 let od narození Jaroslava Foglara a 100 let od Velké říjnové revoluce v rudé barvě.

Seznam akcí SPJF na rok 2017 vzniká v průběhu října tak, aby mohl být uzavřen a vytištěn ještě před konáním Foglarovských dnů 26. až 27. listopadu 2016. Máte-li za lubem nějakou akci na příští rok, dejte nám o ní vědět do konce tohoto týdne, aby mohla být do seznamu zahrnuta - skládací leták dostanou všichni členové SPJF a účastníci Foglarovských dnů.


Informační občasník Kawerongo prostřednictvím portálu iklubovna.cz shrnuje dění v SPJF na jižní Moravě i jinde. Starší čísla si můžete přečíst zde:

Kawerongo 8 - 30. září 2016

Kawerongo 7 - 15. srpna 2016

Kawerongo 6 - 3. června 2016

Kawerongo 5 - 28. března 2016

Kawerongo 4 - 10. března 2016

Kawerongo 3 - 29. února 2016

Kawerongo 2 - 21. února 2016

Kawerongo 1 - 16. února 2016

Vytvořil 25. října 2016 ve 23:07:29 Čáp. Upravováno 10x, naposledy 31. října 2016 ve 21:57:09, Čáp


Diskuze ke článku

1. listopadu 2016, 21:28
Rolf (administrátor)

Modré stíny

nechtěl bych padnout do rukou této obávané mordparty, která by byla postrachem jak tádžických pašeráků, tak albánské mafie...

31. října 2016, 21:59
Čáp (administrátor)

Nancy

Lechtivá fotografie všechny moje ešusy bude na druhé straně :-D

31. října 2016, 21:58
Čáp (administrátor)

S. V. díky. Už jsem byl z té poradní Ostravy tak ostravěný, že jsem ji viděl všude. Opravil jsem.

31. října 2016, 20:03
S.V.

Ahoj, spot, který se natáčel v Šumperku bude poprvé promítán na CVVZetce v Jihlavě, nikoliv v Ostravě, jak je uvedeno v článku :)
30. října 2016, 17:20
Nancy Blacketová (přihlášený)

Seznam akcí

bude vskutku reprezentační... To i ty "Všechny moje ešusy" jsou snad lepší :D

26. října 2016, 12:29
Sova (administrátor)

Detektiv do BS

Kreslený seriál Detektiv John by se mohl stát novou vlajkovou lodí Bobří stopy!

Vložení nového komentáře
*
*
*