iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Bobří stopou 2/2015 neb, co se jinde nedočtete

29.11.2015 10:46
Autor: Jezek, Počet přečtení: 2009

Bobří stopou nás tentokrát upoutá majákem na titulce. Téma? Pokračuje na straně tři rozsáhlým dvoustránkovým článkem o majácích. O tom, jak se majáky vyvíjely, i o tom, jaké příběhy se kolem nich vytvářely. O dobrodružstvích, která…
 

Ale, co bychom vypisovali zápletku – přečtěte si článeček. Zajímavé vyprávění je doplněné o úryvek z jedné Verneovky; Maják na konci světa.
Pro dobrodružné povahy je v Bobří stopě ještě další čtení. Třeba zpráva o putovním táboře Bobří stopy na téma postapokalyptické knihy Cormaca McCartyho – Cesta. Tedy, jak lze putování nehostinnou krajinou zničené země převést do reálu země uprostřed léta.
Ani druhý z táborů Bobří stopy nebyl o nic víc nezajímavý. Možná až moc krátký text o táboře na téma Dvacet tisíc mil pod mořem (opět Verne), nás zavede do v pravdě tropického léta 2015, na legendární tábořiště Bobří stopy Pikárec.

Mnohé čtenáře možná překvapí hned dva rozhovory v jednom čísle. Navíc, se členy SPJF. I když jde o čtyřiadvaceti stránkové číslo. V prvním z nich nostalgicky vzpomíná spoluzakladatel a dlouholetý předseda SPJF Dr. Miloš Vraspír – Bobr, na začátky, a postupný vývoj SPJF.
I druhý rozhovor přináší osobní pohled. Tentokrát Ondřeje Herzána, ředitele Halahoj třebíčského Půlmaratonu – celkem pochopitelně, o běhání. Co je zapotřebí k dobrému umístění se v tomto náročném vytrvalostním závodě i to, jak se vyrovnat s vlastními neúspěchy, se dočtete v příspěvku – Celkem rád běhám.
A, aby těch osobních vzpomínek nebylo málo, na stranách šest a sedm se můžete dočíst, jak vzpomíná na nedávno zesnulého představitele filmového Vinnetoua – Piera Brice, Jan Koten.

I když tohle číslo členského časopisu SPJF vyšlo na sklonku října, nemůže se zkrátka nevrátit k úspěchu letošního červnového setkání ve Sluneční zátoce. Letos mimořádně deštivého. Ovšem, ani nevlídné počasí nezabránilo tomu, aby návštěvníci mohli shlédnout představení Čigoligo, v podání Nezávislého Podšafranického divadla, nebo si i pořídit tradiční společnou fotku před pomníkem.

Mimo stálé rubriky a mozaiky zpráv, je nutné z hlediska obsahu zmínit ještě dvě novinky. První z nich je upoutávka na knihu, Ivo Fencla: Žiju! Ježek v kleci, toliko strhující příběh zrodu legendárního hlavolamu a druhá pak na dost neobvyklý způsob vydání knihy komixů z osmdesátých let, z dílny Jiřího Petráčka.

Kdo nemá Bobří stopu, ten, jakoby ani nebyl!

Vytvořil 29. listopadu 2015 v 10:51:04 Jezek. Upravováno 1x, naposledy 29. listopadu 2015 v 10:53:24, Jezek


Diskuze ke článku

18. prosince 2015, 11:27
Čáp (administrátor)

Tagy

bobří stopa, bobří stopou, foglar, foglarovka, literatura, dobrodružná literatura, zálesák, zálesáctví, tábor, táboření, dobrodružství, soutěž, stínadla, vont, spjf

15. prosince 2015, 15:37
Menhart

Bobří stopa - prosím, pomozte mi vymyslet tagy

Tagy jsou klíčová slova specifikující obsah titulu. Tagy formulujte v jednotném čísle 1. Pádu, malými písmeny, oddělené čárkou a mezerou, lze uvést i s diakritikou.

Potřebuji to pro vyhledavače, aby našel náš časopis Bobří stopa. Něco už jsem vymyslel i sám, ale víc hlav, víc ví.
10. prosince 2015, 22:34
tendruhejvojta (administrátor)

Dnes večer nabaleno a odesláno nové číslo Bobří stopy 3/2015. Doufáme, že se vám bude líbit. poslední letošní číslo by mělo vyjít v lednu.

Vložení nového komentáře
*
*
*