iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Bobří stopou zima 2014, aneb co se jinde nedočtete!

1.2.2015 23:28
Autor: Jezek, Počet přečtení: 2732

Poslednímu číslu roku 2014 vévodí dvě „věci“. První z nich je tvář na titulce. Přesněji Baťovsko-Seagalovská (akční hrdina tzv. béčkových akčních filmu 90. let) vizáž Ernesta Shackletona, tak, jak ji ztvárnil Jiří Petráček a velký vkládaný kalendář Bobří stopy od stejného autora.

Sdružení přátel Jaroslava Foglara se rozhodlo po čase opět odměnit své příznivce, a tím i předplatitele, když připravilo skutečně výpravný kalendář SPJF s ilustracemi již zmiňovaného Jiřího Petráčka. Zároveň tím také připomnělo, že příznivce odkazu a především díla Jaroslava Foglara sdružuje již celé čtvrt století.

Ač je jméno Ernesta Shackletona jedno ze synonym dobrodružného života, málo kdo je schopen říct, čeho všeho dosáhl. I když jeho výpravy nebyly zdaleka úspěšné… Bobří stopou přináší podrobnosti nejen o jeho životě, ale i o strastích jeho expedic.

Co se v Bobří stopě dočtete dále? Jak se zdramatizoval loňský ročník hry Hledáme Rychlé šípy v Praze, kde všude lze najít kousek foglarovských Stínadel, včetně připomínky na proběhnuvší Stínadelské srazy z různých koutů naší republiky, tak jak je zaznamenali jejich účastníci, další záhadu z minulého čísla Bobří stopy, o tom že jeden z foglarovských kreslířů byl vzděláním metalurg, nebo poslední Datlovu vzpomínku na Foglara.

No, a nechybí samozřejmě povídka. Tentokrát dvě. Jednak dokončení povídky z minulého čísla o grizzlym od Zelené řeky a pak tematická – úryvek z knihy Endurance, o Shackeltonově transatlantické expedici.

Vy ještě nemáte Bobří stopou? Vyhlásili dvě soutěže!

Poděkování patří především členu SPJF Marku Polákovi – Sharpovi, za zapůjčení výtisku Bobří stopy, na základě čehož článek vznikl.

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

18. února 2015, 09:33
Kawi (přihlášený)

BS

Tak jo, už dorazila. :-)

11. února 2015, 14:27
Kawi (přihlášený)

Díky Vojto

Zatím mi ještě ani jedna nedorazila, tak snad dojde aspoň ta náhradní. Kontrolovala jsem si adresu, je správně.

5. února 2015, 21:42
tendruhejvojta (administrátor)

Ahoj Kawi

zaplaceno máš a v databázi dokonce máme uvedeno, že jsme BS odeslali, tedy nevím, ve kterém článku řetěžce se mohla stát chyba. Zašleme ti novou.

5. února 2015, 20:35
Kawi (přihlášený)

Bobří stopa

Měla bych mít v pořádku zaplaceno, ale Bobří stopa mi ještě nepřišla - kde se mohla stát chyba?

Vložení nového komentáře
*
*
*