iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Brněnská Stínadla mají svou Vontskou radu. Šestnáctero hrálo přes tisíc pátračů

27.3.2018 02:45
Autor: Sova, Počet přečtení: 7660

Městská pátrací hra Stínadelské šestnáctero v uplynulém měsíci vybídla více než tisíc lidí k průzkumům Brna a jeho tajemných zákoutí. Jejich cílem totiž bylo objevit bydliště všech bývalých členů Vontské rady a zajistit si jejich hlasy pro volbu Velkého Vonta. Hra, kterou zorganizovalo Sdružení přátel Jaroslava Foglara za podpory Nadace Jaroslava Foglara, volně navázala na dva ročníky úspěšné hry Stínadla tudy.
 

Každý týden v rozmezí jednoho měsíce zveřejňovali organizátoři Stínadelského šestnáctera na webu hry sadu čtyř fotografií, znázorňujících čtyři místa někde v brněnských Stínadlech. Úkolem hráčů, kterých se do hry nakonec přihlásilo 1165, bylo místa najít a odnést si z nich důkazní odznak či ústřižek. Na šestnáct nejrychlejších čekal originální odznak a s ním i tři body, na všechny ostatní nálezce pak ústřižek s kódem a jeden bod do celkového pořadí.

Ilustrace hryHneOdznaky a ústrřižkyd od prvních vteřin hry bylo jasné, že se o vítězných příčkách bude rozhodovat v minutách po zveřejnění fotek, tedy vždy po půlnoci z neděle na pondělí. Ti nejlepší skutečně dokázali všechna místa objevit v rekordních časech a na první příčce se všemi 48 hlasy se umístili týmy Wiiiiii, Geopivo Brno, Geocaching a Přátelé Alžběty Prknářové. Aspoň jednu skrýš pak nalezlo neuvěřitelných 240 týmů, 73 z nich nalezlo dokonce všechny skrýše. "Opět letos krásný nápad podpořený dobrým příběhem. Z nepopulární nedělně-pondělní noci se stal čas, na který jsme se těšili," reagovala na facebooku jedna z hráček Hanďula Buršíková.

Hráči se v průběhu hry dostali na místa, která většinou vůbec neznali a poodhalili tak kousek Stínadel, legendární čtvrti z knih Jaroslava Foglara, ve svém městě nebo dokonce ve své čtvrti. Důkazní odznaky a ústřižky se v elegantních černých ponožkách nacházely třeba v areálu bývalé továrny Mosilana, v zákoutích známých i neznámých dělnických kolonií, u nejstarší brněnské elektrárny nebo u polozapomenutých soch světců. Hra je součástí Roku Rychlých šípů - právě letos si totiž připomínáme 80. výročí od zveřejnění prvního komiksu o klubu neohrožené pětice hochů.

SkrýšSkrýš

Hrou provázela legenda o rozpadlé vontské organizaci, kterou je možné opět sjednotit pouze znovuzískáním ježka v kleci. K tomu je ale potřeba sešikovat všechny kluky ze Stínadel – a to může dokázat jen ten, kdo získá podporu od všech bývalých členů zaniklé Vontské rady. Právě jejich bydliště pátrači po celý měsíc v Brně hledali.

Ve středu 28. března hru uzavře závěrečné setkání, které se odehraje od 16 hodin v areálu bývalé textilky Mosilana. Zváni jsou všichni účastníci hry, ale také samozřejmě všichni ostatní zvědavci! Kromě diskuze s tvůrci hry se odehraje také aukce originálů kreseb Anny Zvědělíkové - Spyro, které se začnou měrou podílely na atmosféře akce. Ta nastavila hned na úvod Roku s Rychlými šípy svou úrovní i účastí laťku hodně vysoko!

Vytvořil 27. března 2018 v 02:57:22 Sova. Upravováno 5x, naposledy 27. března 2018 v 04:58:22, Sova


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*