iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Být členem SPJF se vyplatí! Automatické pojištění na všech akcích je jen jedna z výhod

15.1.2018 07:10
Autor: Sova, Počet přečtení: 7784

SPJFVšichni členové SPJF získávají každoročně při prodloužení svého členství řadu výhod, které se s ním pojí. Nejenže pravidelně dostávají do schránky časopis Bobří stopa, je jim k dispozici pravidelný informační servis o dění ve foglarovském světě, mají slevu na většině akcí či mohou svým hlasem spolurozhodovat o budoucnosti Sdružení, mají také automaticky sjednánu řadu pojištění. Ta jsou benefitem členství SPJF ve střešní organizaci ČRDM.

Členství ve Sdružení přátel Jaroslava Foglara je přirozeně pro většinu z nás spojeno především se skvělou možností být součástí ideového společenství lidí, které oslovily myšlenky, jenž Jaroslav Foglar vetknul do svých knih a které praktikoval při své pedagogické práci. Být u toho, když se koná další stínadelská bitva nebo když je vydána nová publikace, která se Jestřábovu dílu věnuje. Účastnit se akcí s lidmi, se kterými nás pojí přátelství utužené desítkami táborových ohňů. Samotné členství má však i řadu ryze praktických výhod a právě o těch je tento článek.
 

Pojištění
SPJF je již řadu let hrdým členem České rady dětí a mládeže, střešní organizace, která sdružuje většinu aktivních spolků pracujících s dětmi a mládeží a věnujících se volnočasovým aktivitám. Z tohoto členství vyplývají pro všechny naše členy výhody, tou nejzajímavější je pravděpodobně pojištění.
ČRDM aktivuje při každém prodloužení členství (tj. na začátku kalendářního roku) všem členům svých organizací automaticky úrazové pojištění, které je platné na všech oficiálních akcích. Vy ani SPJF za toto pojištění nic neplatí a v případě úrazu je možné čerpat plnění dle pojistných podmínek pojišťovny Generali.

Pokud se tak pravidelně účastníte akcí SPJF a nejste členy, zvažte svou registraci. Pokud naopak členy jste a pořádáte řadu akcí, které ale nejsou akcemi SPJF, je pro vás výhodné z nich akce SPJF udělat.

Člověk nikdy neví, co se stane. Pro případy nenadálých událostí je automaticky za odpovědnost pojištěno i celé SPJF, jakož i jeho dobrovolní pracovníci s mládeží a hlavní vedoucí táborů. Nezbývá než doufat, že toto pojištění nebude muset být nikdy využito, vyplatí se ale o jeho existenci vědět.

Pokud se na vaší akci stane úraz nebo máte dotazy ohledně pojištění na akcích, neváhejte kontaktovat pořadatelskou komisi na emailu martin.vertesi@spjf.cz!

Informační servis
Každému členovi SPJF chodí (nebo by měla chodit; pokud nechodí, napište na bs@spjf.cz!) domů do schránky každého čtvrtroku časopis Bobří stopa. Kromě toho však SPJF poskytuje svým členům možnost čerpat pravidelné (zhruba jednou za měsíc či dva) informační emaily o dění v SPJF, nadcházejících akcích či vydavatelských počinech. Pokud o tuto službu máte zájem, napište na spjf@spjf.cz - váš email zařadíme do databáze.

Sleva za slevou
Jako členové SPJF můžete v průběhu roku čerpat řadu slev. Tou nejčastěji využívanou je sleva na většinu akcí, kde se platí účastnický poplatek, typicky třeba na tábory. Kromě toho pa mají členové slevy na řadu vcí z foglarovského obchůdku, třeba foglarovská trička či si mohou za slevněnou cenu pořizovat butony. Členové samozřejmě také mohou čerpat dotace na akce, které jsou nahlášeny jako akce SPJF a splnují podmínky určené směrnicemi SPJF.

Váš hlas je slyšet
Jako členové SPJF se automaticky můžete účastnit valných hromad, které se konají vždy jednou za dva roky a máte na nich hlasovací právo. Nejenže tak můžete promluvit do složení Vedení a Revizní komise či se přímo stát členy těchto orgánů, ale můžete promluvit do dalšího směřování Sdružení. Stejně tak můžete zasednout v některé z pracovních komisí, které zřizuje Vedení a podílet se na činnosti v některé z oblastí jako je např. sběratelství či činnost s dětmi. To by šlo, ne?

Pokud jste již někdy členy SPJF byli, stačí zaslat n účet SPJF členský příspěvek spolu s členským nebo dopisovatelským číslem. Nebyli jste ještě nikdy členy SPJF a chtěli byste vstoupit? Pak vám poradí tento článek!

Vytvořil 15. ledna 2018 v 07:16:09 Sova. Upravováno 3x, naposledy 15. ledna 2018 v 07:27:53, Sova


Diskuze ke článku

2. února 2018, 00:56
Menhart

Moc pěkný Zpravodaj

přišel členům SPJF právě emailem.
Důstojný úvod našeho předsedy byl ale fakt moc hezký. Taky se tam každému zobrazuje datum, do kdy má zaplacené příspěvky - to je skvělé.
Všichni, kdo jste členy SPJF a nepřišel vám Zpravodaj, tak jste asi nenahlásili emailovou adresu. Napravte to a doporučuji nahlásit i mobil, protože možná bude chodit Zpravodaj i jako SMS. :-)
Vložení nového komentáře
*
*
*