iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Divadelní představení Čigoligo Jestřábe aneb Motýl ve tváři! na setkání foglarovců ve Sluneční zátoce 20. 6. 2015

2.6.2015 21:52
Autor: Menhart, Počet přečtení: 2607

Čigoligo JestřábeV poslední jarní Bobří stopě 1/2015, kterou jste v těchto dnech dostali poštou, byl přiložen program této divadelní hry. Provedení přímo ve Sluneční zátoce u Jestřábova obelisku se stane důstojnou oslavou 25 let SPJF a vítaným zpestřením tradičního setkání foglarovců...

Čigoligo Jestřábe

Pro tradiční setkání foglarovců ve Sluneční zátoce v sobotu 20. 6. 2015 se nám podařilo zajistit k 25. výročí založení pořádajícího Sdružení přátel Jaroslava Foglara a výročí prvního Jestřábova tábora v kraji Sluneční zátoky (r. 1925) uvedení divadelního představení Čigoligo Jestřábe aneb Motýl ve tváři! v provedení Nezávislého podšafranického divadla.

V poslední jarní Bobří stopě 1/2015, kterou jste v těchto dnech dostali poštou, byl přiložen program této divadelní hry. Provedení přímo ve Sluneční zátoce u Jestřábova obelisku se stane důstojnou oslavou 25 let SPJF a vítaným zpestřením tradičního setkání foglarovců.


Představení pod širou oblohou začne v 11:00 hodin u obelisku (doba začátku je vstřícná vůči těm účastníkům, kteří se do Sluneční zátoky dopravují vlakem jak ze směru od  Prahy, tak od Brna, s přestupem na lokálku a výstupem ve Vilémovicích). Divadelní hra trvá hodinu a čtvrt, vstupné bude dobrovolné v doporučené výši 50 Kč (pokrytí pouze cestovních nákladů divadla) a každý platící obdrží speciální odznakovou vstupenku trvalé hodnoty. Jedná se o odznak ve dvou barevných variantách s motivem Jestřába s barevným motýlem ve tváři, datem provedení hry ve Sluneční zátoce a přípisem 25 let SPJF. Odznak bude připomínkou účasti na tomto mimořádném uvedení divadelní hry u Jestřábova pomníčku.


Vzhledem k venkovnímu představení si vezměte deku na sezení na trávě. V případě opravdu nepříznivého počasí se hra nemusí uskutečnit, ale bude hezky. Sezení tedy není zajišťováno, každý sedí podle svého a na svém.


Přijďte oslavit začátek léta a nenechte si ujít ojedinělý zážitek setkání s Jestřábem v proudu času, v životě v poklusu - poprvé v legendární Sluneční zátoce!

Čigoligo Jestřábe


Na setkání s vámi se těší divadelní postavy:

Jaroslav Foglar,

malý Jaroslav Foglar,

Jestřáb,

Zdeněk Foglar,

maminka Foglarová řečená Pumík,

tatínek,

Zdeněk Vorlíček,

starosta městského úřadu Kotrč,

tajemník městského úřadu Fefr,

sedlák Jeřábek,

Jan Tleskač,

zástupce České obchodní společnosti,

učitel Stuna,

Cyrin,

Haman,

Petřík,

Mirek Stiebling,

vedoucí vršovických skautů,

Rikitan,

Vilík,

Luděk,

Stopař,

Čiki,

Tichošlápek,

novočtvrťák,

kumpán novočtvrťáka,

oldskaut,

Bobr,

Ullman,

Macner,

paní,

strašidlo,

Stein,

Lenka Reinerová,

Láďa,

Jiří,

redaktorka,

SS1,

SS2,

Jáček,

skautská vedoucí,

šedooké děvčátko,

Boženka Voldřichová,

Moja Kalous,

Jiřina Kalousová,

hezounek,

Marie Žáková,

Viša

a vedení SPJF.

Více o obsahu divadelní hra přináší Bohoušek.

Čigoligo Jestřábe

Pokud se nedostanete do Sluneční zátoky, je možno divadelní představení shlédnout také v Praze na Vyšehradě 8. června 2015 od 19:30 hodin. Nebude to tak autentické jako u Jestřábova obelisku, nebude tam šumět les, houkat lokálka a vonět tráva na louce, ale i tak se vám bude divadlo líbit...

Představení na Vyšehradě

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*