iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Hledejte Rychlé šípy v Ostravě!

13.11.2014 00:55
Autor: Sova, Počet přečtení: 3443

Legendární chlapecký klub z románů a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara se v závěru roku 2014 vydá opět na výpravu do Ostravy. Slavná parta, kterou zná už několik generací čtenářů, si naše město bude prohlížet od 17. listopadu až do 17. prosince 2014. Dokážete v té době Rychlé šípy v Ostravě objevit?

Letos podruhé se uskuteční v samém centru Ostravy pátrací hra pro všechny chlapce a děvčata (ale i dospělé!), kteří mají rádi romantiku a dobrodružství, jež sálají z příběhů vzpomínaného autora.

Princip hry je jednoduchý: Kdesi v centru města budou od 17. listopadu do 17. prosince 2014 umístěny figuríny celé pětice chlapeckého klubu – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Figuríny podle komiksu, který kreslil Jan Fischer, jsou téměř v životní velikosti a stojí na neznámém vyvýšeném místě – na balkóně, pavlači, střešním výklenku, ochozu a podobně.

Figuríny jsou dobře viditelné přinejmenším z přilehlé ulice či náměstí, prostě běžně dostupného veřejného prostranství – jen je najít!

Pátrací území je ohraničeno na severu ulicemi Horova, 30. dubna a Žerotínova, na západě ulicí Porážkovou, na jihu ulicí 28. října a na západě tvoří hranici řeka Ostravice.

Úkolem pátračů je objevit místo s Rychlými šípy a vyfotografovat, nebo nakreslit jej. Obrázky s adresou nebo popisem místa, kde jsou figuríny umístěny, je pak nutno zaslat na adresu organizátorů hry nejpozději do 16. prosince 2014 elektronicky na e-mail:

smp@spjf.cz

nebo poštou na adresu:

Severomoravská pobočka SPJF

Martin Vérteši

Okružní 1187/4c

736 01 Havířov

Závěr a vyhlášení výsledků hry se uskuteční ve středu 17. prosince 2014  od 17 hodin na Husově náměstí zezadu Evangelického Kristova kostela v rámci akce Večer světel. Všichni, kteří budou při hledání úspěšní, získají drobný dárek a tři vylosovaní pátrači ještě knižní cenu.

Setkání Večer světel je rovněž inspirováno příběhy o Rychlých šípech ve Foglarových románech. V současnosti jsou Večery světel pořádány v různých městech v celé republice jako vzpomínka na spisovatele, který celý svůj život a tvorbu zasvětil práci pro mládež.

Akci pořádá Severomoravská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara

Kontakt na organizátory: smp@spjf.cz, 605 385 250

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

4. prosince 2014, 14:28
Sova (administrátor)

:-)

To je důkaz toho, že se letos vypravit hledat Rychlé šípy do Ostravy opravdu vyplatí! :)

4. prosince 2014, 11:30
tendruhejvojta (administrátor)

Rychlé šípy

objeveny při takřka náhodné cestě do Ostravy. Není to tak těžké, zvláště pak pro ženy, dívající se na svět poněkud detailněji.

Vložení nového komentáře
*
*
*