iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Jak dopadl Movember s Rychlými šípy 2016?

17.12.2016 22:13
Autor: Menhart, Počet přečtení: 2265

V roce 2017 se náš tým nevyhraňoval jako vyloženě tým SPJF. Sešlo se nás 13 účastníků a z toho nebyla ani jedna žena a ani jedno dítě. Skončili jsme jako tým přesně na 100. místě v ČR a Rychlonožku se nám podařilo udržet v elitní Nulté stovce nejlepších dárců v ČR.

Rychlonožka skončil na 82. místě v ČR. Podívat se na výsledky v ČR můžete ZDE. I když jsem dělal níže umítěný otisk pořadí dárců samozřejmě až po ukončení akce, asi ještě nějaká platba ještě dorazila a Rychlonožka se z 81. místa ještě posunul. To už je jedno.

Důležité je, že jsme "pod Rychlonožkou" vybrali na boj proti rakovině 5125 Kč a s jednou zatoulanou platbou 113 Kč, která nepřišla pod Rychlonožkou, ale pod celým týmem jsme dohromady jako tým vybrali 5 239 Kč, které získá Nadační fond Muži proti rakoviněPřístroj, zakoupený ze sbírky Movember v minulých letech, naleznete na videu na konci příspěvku.

Co se povedlo

Již jsem to psal v komentáři k jinému článku 25. listopadu, že byl původně stanoven asi příliš vysoký cíl - těch 25 tisíc. Cíl má motivovat k vyšším výkonům.
Cílem, který je splněný, je to, že sbíráme peníze na boj proti rakovině. Charitě se v SPJF věnují už jen Vánoce Tondy Pírka a jinak, myslím, nic. Skauti se angažují v Květinovém dni. Připojili se i Pionýři. Taky je to po dvacetikorunách a úplně od cizích lidí na ulici. 
Movember s RŠ vybíráme mezi sebou, mezi našimi známými či lidmi, kterým děláme v této věci osvětu. 
Další cíl, který se daří plnit, že se do toho zapojují lidé ze SPJF a připojují se i jiní. Teď je nás 13. Super. Třeba se příště připojí i další. 
V neposlední řadě splněný cíl je i to, že potlačujeme sebe a věnujeme peníze pod Rychlonožkou - pro jeho ještě větší slávu a vlastně to děláme i pro Jestřába, který nás k podobným bohulibým aktivitám ve svých příbězích naváděl. 
Odkaz JF je pestrý, můžeme si z něj vybírat. Myslím si, že Jestřáb dával zvláštní důraz práci pro ostatní, pro věřejnost, pro oddíl, pro partu, pro staré lidi. Šlo mu o morální obrodu společnosti, jak to krásně charakterizovala správkyně jeho fondu v Památníku národního písemnictví. 
Bylo by fajn, kdyby naše aktivity v SPJF směřovaly stejným směrem. 

A co se nepodařilo

Tak těch 25 tisíc jsme nevybrali, ale ověřil jsem si, že člověk je klidně schopen vybrat ve svém okolí za měsíc i tisícikorunu, dokonce i 3,5 tisíce, takže opravdu záleží jen na ochotě a aktivitě každého se ve věci angažovat. Těch 25 tisíc tedy tak nereálných nebylo.
Kdyby se nás zapojilo více než 13, také by byla šance vybrat více. S 25 tisíci by byl letos Rychlonožka na 2. místě. První vybral 75 tisíc.
Letos jsme se nějak špatně domluvili s Vedením SPJF, kdo osloví Českou radu dětí a mládeže (ČRDM), takže se informace nedostala mezi další organizace, které by se mohly připojit. Domluvil jsem tedy alespoň těsně před akcí záštitu od předsedy i místopředsedy ČRDM, ale nijak jsem s ní pak neoperoval, protože jsem nedokázal zajistit účast ani lidí z vedení SPJF. To samozřejmě bere chuť a aktivitu, ale zase nás alespoň morálně podpořil Těžkej Pokondr a to bylo super.
Nevím, proč v SPJF organizujeme spoustu akcí, které ostatní nezajímají? Proč ani symbolickou účastí akci svých kolegů ostatní nepodpoří? Teď nemyslím jen Movember s RŠ, otevřel jsem toto téma již během roku na poradě Vedení a akcí s podobným osudem je více. :-(

Nápady do dalších let

Myslím, že cíl "Rychlonožka mezi nejlepšími" se ovědčil. Za měsíc akce neklesl z elitní Nulté stovky. Dokonce i dárcovství s 0 Kč na svém osobním účtu nevadilo, ač o tom byly při počátku letošního Moveberu s RŠ diskuze. Dokonce jsme byli inspirativní pro jiný tým Movember se skautskými osobnostmi, kteří nakonec taky zůstali s nulou a vše darovali pod ABS. Podívejte se zde. Takže bez peněz do Movemberu nelez neplatilo ani u našeho partnerského Motýmu.
V týmu Movember se skautskými osobnostmi bylo 20 kníratých "přispívatelů" a skončili na 183. místě v ČR. V porovnání s širokou skautskou základnou nedopadl Movember s RŠ vůbec špatně. Nás bylo 13 a jsme 100. (asi 103, když ověřuji pořadí 17.12.).

Zajímavá a námi vlastně nevyužívaná možnost bylo nastavení cílů pro sportovní aktivity. Já si zkusil 52 km - viz zde klikni na tlačítko aktualizace move. To by mohla být šance i pro ty, co nechtějí či nemohou přispět finančně. Mohli by během Movemberu se alespoň hýbat, protože i pohyb pomáhá udržení zdraví a o to také Movemberu jde. Co třeba příští rok 110 km, když bude mít Jestřáb 110. výročí narození? Je to další důkaz, že i bez peněz lze do Movemberu lézt a být aktivní. Pohyb je dalším piliřem Movemberu. :-)

Zapojení ostatních organizací, co "dělají Foglara", by bylo super a není to neuskutečnitelné. ČRDM by do toho šlo.

Nabízím post kapitána týmu někomu, kdo by se o akci chtěl příští rok starat. Je to dobrá zkušenost a možná by to chtělo zase další nápady, aby akce byla svěží a lákala další účastníky. Letos to byl 3. ročník akce a já to dělal už 2x. Děkuji všem 13 členům letošního týmu. Děkuji všem dárcům. Pomáhali jsme dobré věci a vůbec jsme si nevedli špatně.
Nebyla mezi námi žádná žena a žádné dítě. I v tom máme rezervy. :-)

Spousta žen nám své finanční přípěvky doplnila i povzbudivými slovy. Přečtěte si je...

 

Členové týmu Movember s Rychlými šípy 2016

 

Jak skončil Rychlonožka

 

Potvrzení o daru

I když jsme všichni darovali pod identitou Rychlonožky z Rychlých šípů, tak každý dárce (pokud to vyplnil) dostal od nadace Movember potvrzení o daru, které si může uplatnit ve svém daňovém přiznání nebo u zaměstnavatele v ročním zúčtování. Info o možnosti jak si darem můžete snížit daně naleznete ZDE. Můžete nakombinovat několik darů měnších částek, aby vám součet dělal alespoň 1000 Kč a mohli jste si odpočet uplatnit.
Pokud jste posílali dar přes kapitána týmu, tak každá platba byla vkládána samostatně a potvrzení bylo vystaveno na jméno dárce a také bylo hned dárci odesláno. Je to pracnější, ale pro dárce lepší, že mají potvrzení o daru na svoje jméno a není na jméno kapitána týmu.

Movember s Rychlými šípy také pomáhal

 

Chcete placku Movember s RŠ do své sbírky?

Za 120 Kč ji můžete získat na nějaké foglarovské akci v roce 2017. Výtěžek půjde na další ročník akce Movember s Rychlými šípy. Nebo si o ni napište na menhart@spjf.cz Bude dražší jen o poštovné.

Vytvořil 13. prosince 2016 v 01:13:30 Menhart. Upravováno 5x, naposledy 26. října 2017 v 00:46:30, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*