iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Noc s Andersenem 2021

6.1.2021 13:13
Autor: Menhart, Počet přečtení: 57

V roce 2021 je hlavním tématem akce 80. výročí Záhady hlavolamu, ale také hlavolamy celkově.

Noc s Andersenem v minulosti:
téměř na 1700 místech, březen, cca 95 000 malých i velkých účastníků, a to nejen v Čechách, na Moravě, ve Slezsku, ale také na Slovensku či v Polsku, ve Slovinsku, v USA, Chorvatsku, Dánsku, Německu, Saúdské Arábii, Turecku, Řecku, Švýcarsku, Itálii, Velké Británii, na Novém Zélandu, v Kanadě či na Maltě, v Austrálii, Francii, Bulharsku, ve Španělsku a Portugalsku, v Litvě i Singapuru - tedy celkem v 24 zemích světa! Více ZDE.
       

Je to obrovská příležitost dostat JF do veřejného prostoru a hlavně k dětem.
Apeluji tedy na členy SPJF a další foglarovce, aby o této příležitosti přemýšleli a posílali své nápady a i jinak pomohli ke zdaru akce - a to jak nápady před akcí, tak třeba i s pomocí v nějaké knihovně.

V roce 2018 už byly hlavním tématem Rychlé šípy (plakát). Tehdy jsme kromě osobní účasti několika foglarovců v knihovnách SPJF dopředu připravilo Velké Ulčovky (čteno na iKlubovně 8,5 tisíce) a Otázky z Foglarovek (čteno 7,9 tisíc). SNJF kromě pohlednice s RŠ připravila např. ještě kvíz Nesmrtelné hlášky RŠ.
Na iKlubovně je i ohlas akce Noc s A a JF v tisku (čteno 13,2 tisíce). To ukazuje, že se jedná opravdu o aktivitu s velkým dopadem a bylo by škoda nepřispět k jejímu zdaru.

Je samozřejmě možné, že koronavirová opatření změní tradiční Noc s Andersenem (spaní dětí v knihovně, společná četba, hry a další aktivity) na nějaký internetový model, takže je dobré na to myslet už nyní.
Těším se na spolupracovníky, nápady a hlavně na výsledek.

                 

Zdroj ilustrací: SPJF, Noc s Andersenem

 

_"

Vytvořil 6. ledna 2021 ve 14:34:04 Menhart. Upravováno 2x, naposledy 7. ledna 2021 ve 21:07:31, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*