iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Novým předsedou SPJF byl zvolen Vojtěch Hanuš

15.1.2017 19:11
Autor: Sova, Počet přečtení: 4103

Vedení Sdružení přátel Jaroslava Foglara zvolilo na svém prvním víkendovém zasedání v tomto funkčním období nového předsedu a výkonný výbor organizace. V jejím čele v následujících dvou letech stanou předseda Vojtěch Hanuš a místopředsedové Jiří Kalina a Martin Vérteši. Prioritou nového předsedy je zlepšení stavu členské základny.

Vedení SPJF, zvolené na Valné hromadě v listopadu 2016, se sešlo na prvním zasedání o víkendu 14. a 15. ledna 2017 v Brně. Jedním z hlavních bodů porady byla volba výkonného výboru, tedy předsedy a dvou místopředsedů organizace. Po napjaté a vyhrocené volbě (která proběhla dle nově vytvořené směrnice pro volbu výkonného výboru) byl předsedou zvolen Vojtěch Hanuš, který tak zvítězil v přímém klání s Jiřím Kalinou - Čápem. Ten se následně stal 1. místopředsedou, 2. místopředsedou byl zvolen Martin Vérteši - Sova.

Výkonný výbor SPJF
Na fotografii zleva Jiří Kalina - Čáp, Martin Vérteši - Sova a Vojtěch Hanuš - Měřák.

"Sdružení nyní trápí dva hlavní problémy - malý zájem dětí o naše aktivity a klesající členská základna. Nenabízím na ně zázračný lék, ale mám jasnou představu o směru, kterým je třeba se vydat," řekl mimojiné ve svém kandidátském projevu Vojta. Jeho celé znění si můžete pustit na videu níže.
Vedení se na své poradě zabývalo celou řadou dalších témat, ucelený zápis očekávejte v nejbližší době na dokumentovém serveru SPJF.

Vytvořil 15. ledna 2017 v 19:18:03 Sova. Upravováno 6x, naposledy 15. ledna 2017 ve 22:05:31, Sova


Diskuze ke článku

29. ledna 2017, 11:09
Druhý Velký Vont

Zajímavá diskuse...

...a co na to Alda?
22. ledna 2017, 11:40
Čibi

Ano Čápe

Je tomu tak, nová přezdívka. Dokončen kurz, dlouhýýýý :-). Díky
20. ledna 2017, 19:26
Čáp (administrátor)

Condore, ty jsi teď Chibiabos? Já jen, abych si tě případně přejmenoval v telefonu :)

20. ledna 2017, 13:13
Chibiabos

:)

Já myslím, že gratulace ještě snad nikdy nikomu neublížila... Nebo Vám Poslední Velký Vonte, ano?
20. ledna 2017, 12:32
Ježek

SPJF

Milý Menhy, v knize Dobrodružství v Zemi nikoho (napsal ji Jaroslav Foglar) byl jeden klub. Orinoko…? Ne, Ontario se myslím jmenoval. Orinoko je řeka. No a jeho členové si taky hráli na Rychlé šípy. Dokud nevyšlo najevo, že – že jsou schopni i vydírání.

V SPJF jsou také lidé, kteří si myslí, že ví, jak by se zachoval zesnulý spisovatel. Z SPJF jsem odešel po té, co vedoucí činitelé nebyli schopni uznat míru svého zavinění. Uznat chybu.

Stanovy jsem pročítal. Ano – článek X, odstavec 4. To potom jo. I když mi to přijde jako byrokracie. Není nad literu zákona.
20. ledna 2017, 07:25
Poslední Velký Vont

volba

Já bych, být vámi, s tím poplácáváním spíš počkal, až začnou ony vznešené cíle naplňovat (ti vyvolení).
Tedy, především, zastaví pokles členské základny.
19. ledna 2017, 08:15
Chibiabos (Condor)

Uau

Zakladatel oddílu Hvězda Severu je předsedou SPJF? Tak to ohromná gratulace! Vojto, ať Ti to šlape
19. ledna 2017, 07:43
Menhart

Volby

Volby předsedy jsou důležité v každé komunitě. Ani ve Vedení SPJF nebyly formální a byla jim věnována ještě před samotnou volbou náležitá pozornost.
Volby musí být v souladu se stanovami, musí se na jejich provedení shodnout většina Vedení, chtěli jsme připravit prováděcí předpis obecný i pro další volby a nejenom pro předsedu, ale i pro místopředsedy.
Samotný průběh s počty hlasů bude v zápisu z porady a všichni členové SPJF se s ním budou moci seznámit.
Doporučuji si přečíst stanovy a pak zápis. Tím odpadnou zbytečné konstrukce, že zde napsané příspěvky "jsou lehce zavádějící" a že je to složité a věnoval se tomu celý víkend.
Porada byla naopak velice kvalitně připravena, dodržoval se časový rozpis a stihla se probrat spousta věcí. Pokud máš o dění v SPJF, Ježku, zájem, není nic snadnějšího než vrátit se opět do našich řad a zapojit se do práce. Rok 110. výročí narození JF dává tušit mnohé akce a je škoda stát mimo a jen popichovat.
Již podzimní Foglarovy dny ukázaly, že umíme dělat pěkné a významné akce. Kdo na nich nebyl, přišel o hodně...
19. ledna 2017, 07:35
Vítek

VELKÝ VONT SPJF BYL ZVOLEN

Gratuluji Vojtovi ke zvolení a přeji celému vedení, ať se daří na další dvouleté cestě,a´t je co nejvíce úspěšná a VojtoČápovský humor, ať Vás neopouští...
18. ledna 2017, 20:36
Sova (administrátor)

Ne

Jednodušší model (a zároveň takový, který postihne všechny aspekty, které potřebujeme) byl na stole, nicméně jej neumožňují stanovy. Ty jsou ohledně volby výkonného výboru skoupé, nicméně stojí v nich, že vedení volí výkonný výbor a z jeho řad poté předsedu.

18. ledna 2017, 19:41
Jezek

slova zděšení

AhA, no tak to jste rozhodně měli asi po celý víkend co dělat. To jste systém nemohli učinit ještě složitější? Aby byla legrace...
18. ledna 2017, 14:35
Sova (administrátor)

Volby

Abych to tedy objasnil či uvedl na pravou míru: Nová směrnice o volbě výkonného výboru počítá s modelem, kdy se nejprve volí tříčlenný výkonný výbor z kandidátů do výkonného výboru (tedy bez rozlišení budoucích rolí). V tomto bodě nastala rovnost hlasů na 3. a 4. místě mezi Čápem a Sokim, rovnost se opakovala i v druhém kole a je zřejmé kdo po domluvě ustoupil. Následovala volba předsedy SPJF z členů výkonného výboru, kteří na tento post kadidovali (Čáp a Vojta). Zvítězil Vojta. No a nakonec následovala volba 1. místopředsedy, kterým se stal Čáp a post 2. místopředsedy byl tedy zřejmý.

18. ledna 2017, 12:29
Ježek

otázky

Dopředu musím zdůraznit, že cílem těchto řádků není vyvolat konflikt.

Se zájmem jsem si přečetl Menhartův příspěvek a Sovův článek. Jen podotýkám, že jsou lehce zavádějící. Logicky jejich znění (pokud je protnete) vyplívá, že Čáp ustoupil ze souboje o předsednictví a postoupil jej Vojtovi. Jenže, podle mých informací, se ona shoda vůbec netýkala volby předsedy. Ale, postu místopředsedy.
Vyjma toho, mě celkem zajímá znění oné směrnice, protože je mi otázkou, proč byla volba dvoukolová.

Podotýkám, že nebýt Menhartova příspěvku a komentáře, že volba byla/nebyla vyhrocená, asi bych těmito věcmi čas neztrácel.

Je zajímavé, co se děje v SPJF :)
17. ledna 2017, 19:47
Poslední Velký Vont

světlo

"Stav boje je tedy tím nerozhodný, protože oba soupeři mají po pěti bodech. Připravte se nyní na závod konečným který rozhodne, kdo z vás se stane mým nástupcem" ohlašoval Velký Vont.
"A bude-li i ten nerozhodný?" ozval se zarputile Mažňák.
"Rozhodl by pak los!" řekl klidně Velký Vont

Jaroslav Foglar, Záhada hlavolamu
16. ledna 2017, 14:35
Rolf (administrátor)

Gratuluji ke zvolení

a přeji novému předsedovi v jeho fuknci co nejvíce úspěšných dnů!!!! :) 

15. ledna 2017, 23:11
Krizmen

Díky za info

a držím novému Výkonnému výboru palce, těším se na první písmenkový zpravodaj i Bobří stopu!
15. ledna 2017, 21:39
Menhart

Napjatá ano

- byla volba, ale slovo "vyhrocená" bych nepoužil. Píšu to zde, aby povídání o volbách nebylo předmětem nějakých dohad. :-)
Je dobře, že Vedení mělo z koho vybírat, že o práci předsedy měli zájem 2 kandidáti, že do výkonného výboru bylo také více kandidátů a volba byla opakovaná a opravdu napjatá.
Hlasy sčítali a volby organizovali Alpín (bývalý předseda) a Menhart (RK). Vše proběhlo podle stanov a podle těsně před volbou přijaté směrnice.
Promýšleli jsme směrnici hlavně i pro další roky a překvapilo nás, že modelová abstraktní situace nastala hned.
Volby byly opravdu napjaté, ale zůstaly kamarádské - při nerozhodném počtu hlasů jeden z adeptů kandidaturu stáhl.

Měl jsem z voleb radost. Ve výkonném výboru jsou mladí lidé, kteří mají ambice SPJF někam posunout. Rostou doslova před očima na nejrůznějších foglarovských akcích a nebojí se ani velkých výzev.
Vložení nového komentáře
*
*
*