iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Podzim ve Sdružení přátel Jaroslava Foglara

15.9.2017 08:21
Autor: tendruhejvojta, Počet přečtení: 1316

Rok, kdy si připomínáme nedožité 110. narozeniny Jaroslava Foglara - Jestřába se přelil do své druhé poloviny, jeho konec je však stále ještě poměrně daleko, a tak mi dovolte, abych Vás pozval na několik podzimních akcí, které SPJF organizuje nebo se alespoň jejich konání snaží podpořit.


 

Již za necelý týden, v pondělí 18. září se od 18.30 na Opletalově ulici č. 6 v Brně uskuteční prezentace knihy profesora Pavla Hoška Evangelium podle Jaroslava Foglara. Kdo se zúčastnil křtu knihy ve Sluneční zátoce, jistě zjistil, že Pavel Hošek je opravdovým foglarovským nadšencem a příjemným společníkem v hovoru, přičemž v kombinaci s hudebním vystoupením skupiny Plachý host a drobným občerstvením je možnost příjemně stráveného večera velmi slibná. Akci pořádá Centrum pro studium demokracie a kultury, účastníci budou mít možnost zakoupit si prezentovanou knihu, ale i další foglarovské materiály.

Na konci září bude pak možnost (nejen) na Pavla Hoška „zajít“ ještě jednou. Dne 27. září od 19.00 se v Knihovně Václava Havla v Praze uskuteční beseda, na které vystoupí zmiňovaný Pavel Hošek, ale také bohemista Tomáš Vučka a Zdeněk Vojtíšek, dlouholetý člen Foglarova oddílu. Besedu, která bude též vysílána v České televizi, bude moderovat spisovatel Jáchym Topol. Akci pořádá Knihovna Václava Havla společně se Skautskou nadací Jaroslava Foglara.

S ohledem na úspěch loňských Foglarovských dní se SPJF rozhodlo uspořádat v obdobné datum dne 25. listopadu jednodenní akci, na níž by měl proběhnout křest druhého dílu oblíbeného komiksového příběhu Josefa Blažka a Jirky Filípka Povstání Vontů a také první knihy z nově chystané edice Knihovnička Bobří stopy. Jedná se o zpracování českým čtenářům neznámé povídky o Mauglím  Rudyarda Kiplinga s ilustračním doprovodem Petra Modlitby. O podrobném programu, času i názvu celé akce budeme brzy podrobněji informovat, již teď si ale můžete v kalendáři rezervovat 25. listopad pro foglarovské setkání v Brně.

Od 13. září do 26. září probíhá ve výstavním sále městské knihovny v Lipníku nad Bečvou výstava věnovaná Jaroslavu Foglarovi nazvaná Ježek v kleci. SPJF podpořilo výstavu zapůjčením materiálů a také několika hlavolamy například i z dílny Jana Trojana – Roye. Výstava je z části interaktivní a tedy vhodná i pro mladší návštěvníky.

A na závěr ty mladší z Vás zveme k návštěvě nového youtube kanálu Hlavolam ze Stínadel, kde již přibývají videa z nové stínadelské hry. Uspořádat můžete loutkové divadlo, vyrobit Tleskačovo létající kole či potrénovat svou fyzičku a podělit se s námi o svá videa.

Za celé Vedení SPJF Vás srdečně zdraví a na setkání na některé z výše zmíněných akcí se těší

Vojta Hanuš

předseda SPJF

Vytvořil 15. září 2017 v 08:26:07 tendruhejvojta. Upravováno 6x, naposledy 15. září 2017 v 10:17:43, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*