iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Podzimní číslo Bobří stopou aneb co se jinde nedočtete…

11.12.2014 00:07
Autor: Jezek, Počet přečtení: 2669

V pořadí již 3 číslo členského časopisu SPJF pro rok 2014, je tentokrát zasvěceno převážně tvorbě Gustava Kruma. Není to náhodou. Legendární, nedávno zesnulý malíř (2011) by se letos dožil devadesáti let.

Třetí číslo Bobří stopou letošního roku vám hned na úvod nabízí záhadu aktuální titulní stránky. Dozvíte se o neobvyklé umělecké spolupráci „jubilanta“ Gustava Kruma, a v rozhovoru s vdovou po tomto malíři, jež nosí v našich krajích velmi neobvyklé jméno Liselotte, se mimo jiné dozvíte co to, že pan Krum dostal svůj první regulerní honorář již jako dítě.

Čeká vás dvoustrana o letních táborech Bobří stopy. Taky dvou. Jeden na téma dobývání vesmíru a ten druhý o objevování bájného města v Africe.

V časopise mimo jiné nechybí ani napínavá povídka. Tentokrát z prostředí Skalistých hor. Zkrátka dvacet čtyři stran zajímavostí z foglarovského světa. Mě osobně dostala kresba Jaroslava Foglara nad kopírkou k článku "Strach musí vyjít", ale věděli jste například, že i známý moderátor Přemek Podlaha, měl svůj čtenářský klub?

Poděkování patří především členu SPJF Marku Polákovi – Sharpovi, za zapůjčení výtisku Bobří stopy, na základě čehož článek vznikl.

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*