iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Předseda SPJF podepsal smlouvu se Skautskou nadací symbolicky ve Sluneční zátoce

18.6.2019 12:23
Autor: Sova, Počet přečtení: 1116

Na tradičním setkání foglarovců ve Sluneční zátoce byla 15. června stvrzena smlouva mezi Sdružením přátel Jaroslava Foglara a Skautskou nadací Jaroslava Foglara. Licenční smlouva umožní SPJF využívat dílo J. Foglara k propagaci jeho odkazu a k práci s mládeží, nadále budeme moct například využívat tituly Jestřábových knih v názvech populárních akcí.

Po několikaletém vyjednávání podepsal předseda SPJF Vojtěch Hanuš v sobotu 15. června u pomníku ve Sluneční zátoce licenční smlouvu a smlouvu o spolupráci se Skautskou nadací Jaroslava Foglara. Tu zastoupil předseda správní rady Pavel Trantina. Smlouva nabyla účinnosti ihned po podpisu a poskytuje SPJF nevýhradní licenci k nekomerčnímu užívání díla Jaroslava Foglara.

Podpis smlouvy ve Sluneční zátoce

Smlouva umožní SPJF i nadále pokračovat ve své činnosti bez obav z právních následků. Můžeme tak používat libovolné části kteréhokoliv Jestřábova díla, rozšiřovat je a na jejich motivy vytvářet další díla. Akce, které již nyní nesou v názvu odkaz na některou z knih nebo jméno hlavního hrdiny, mohou své názvy i nadále používat. U nových akcí bude potřeba schválení názvu ze strany SNJF.

Veškeré využití se týká nekomerčních aktivit, do této skupiny však spadají všechny aktivity SPJF už nyní. Smlouva také kromě vlastního obsahu znamená symbolické ukotvení vstřícných vztahů mezi oběma organizacemi a vytvoření pole pro další spolupráci. Ta se ostatně projevila už na samotném setkání ve Sluneční zátoce – na akci SPJF připravila Skautská nadace zdařilý závod v běhu, který věrně napodobil 80 let starý běh Rychlých šípů v Závětrné ulici i s nečestnou intervencí Černých jezdců.

Černí jezdci neumějí prohrávat!

Vytvořil 18. června 2019 ve 12:29:03 Sova. Upravováno 1x, naposledy 18. června 2019 ve 12:31:34, Sova


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*