iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Rychlé šípy zavítaly do 14 měst Česka. Hledat je můžete do 17. prosince

21.11.2018 10:46
Autor: Sova, Počet přečtení: 2009

Pátrací hra Hledáme Rychlé šípy je už zase v plném proudu, letos se navíc při příležitosti 80. výročí vzniku Rychlých šípů rozšířila do všech krajů České republiky. Už nyní tak můžete figurínu či baner Rychlých šípů zhruba v životní velikosti hledat v centrech těchto měst: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Prostějov, Kroměříž, Pardubice, Hradec Králové, Karlovy Vary, Teplice, Třebíč, Liberec, Tábor a Kutná hora. Budou tam až do narozeninového dne 17. prosince.

Pátrací hra Hledáme Rychlé šípy probíhá tradičně v Praze, Brně a Ostravě, letos však získala celostátní rozměr - v každém kraji ji můžete hrát v jednom městě. Akce se tak přidala k oslavám výročí vzniku Rychlých šípů, kterým bude 17. prosince přesně 80 let.

Hledáme RŠ
Princip hry je jednoduchý - figurína či baner pětice hochů v životní velikosti je vždy vidět z nějakého veřejně přístupného místa v ohraničeném hracím území, často kluci vykukují z nějakého balkónu nebo římsy. Vašim úkolem je pátrat v uličkách a Šípáky najít, máte na to měsíc. Hra totiž skončí 17. prosince.

Mapky hracího území v jednotlivých městech najdete na společném webu www.hledamers.spjf.cz, zprávy o úspěšných nálezech (ideálně i s fotkou nebo kresbou přesného místa) pak posílejte na email hledamers@spjf.cz.

Hledáme RŠ
V některých městech bude 17. prosince následovat Večer světel, tradiční vzpomínková akce, na které proběhne i vyhlášení výsledků hry v daných městech.
Právě v tento den v roce 1938 poprvé vyšel kreslený příběh Rychlých šípů. Proto si připomínáme svátek, který vznikl ve Stínadlech na památku prvního semknutí vontské mládeže za účelem prosazení stavby hřiště.

Vytvořil 21. listopadu 2018 v 10:51:54 Sova. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

17. prosince 2018, 20:30
Menhart (administrátor)

RS v Brně

Rychlé šípy v Brně jsme našli v neděli po Valné hromadě cestou na nádraží. jsme byli zoufalí...
Již od pátku jsme je totiž každý den vždy skoro půl dne marně hledali po celém Brně.
Pečlivě jsme si odškrtávali ulice v plánku Brna, co jsme si hned první den vzali někde v hotelu, ale Římské náměstí tam vyznačeno nebylo, takže jsme tam ani nešli.
třetí den, konečně jsme nepátrali v nočním Brně, ale procházeli jsme území ve dne a nakoukli jsme tam do Františkánské - odbočky z Josefské a Štěpánka je objevila první. Výprava Pražské pobočky do Brna byla tedy úspěšná - našli jsme Rychlé šípy.
 
Děkujeme za hru. Úkryt byl skvostný.
 
Lenka, Štěpánka, Tajlór a Menhart
Pražská pobočka SPJF
17. prosince 2018, 19:21
Ježek

JESEPERO: Jak jsem hledal Rychlé šípy v Brně

Hledáme Rychlé šípy. Tohle je opravdu výborná hra! Jen, zdá se mi, trošku nedotažená – stálo by za to, upozornit na pořadatele náhodné kolemjdoucí. Když už figurínu objeví.

Bývaly doby, kdy jsem do Prahy dost možná jezdíval i kvůli tomu, abych je (Rychlé šípy) našel. Pak se hra rozšířila do dalších měst. Jednou jsem je našel, brutálně náhodou i v Olomouci. Jinak jsem nebýval příliš úspěšný.
I když to bude znít i divně, ani v Brně nebylo jisté, že je najdu. Tato myšlenka mi běžela hlavou i letos. A už jsem měl taky sto chutí to fakt vzdát, když mě napadlo (šel jsem právě okolo) – hele a byl jsi na Římáku!?

V Brně jsem RŠ našel celkem třikrát. Dvakrát náhodou, jednou dík stupiditě České televize, která je hodně nešikovně nafilmovala. I když šlo o malý výřez – detail, přece jen mi to stačilo, abych je našel v podstatě bez hledání. No a ony další dva nálezy byly, jak říkám, naprosto náhodné a spontánní.
Vlastně jsem v Brně neměl ani příliš chuti, do hledání. Spíš jsem se na to vždycky „chystal“, až už bylo po. A, když jsem už sebral ten čas a jal se je hledat a nenašel, jen mě to namíchlo. Letos jsem se vydal hledat cíleně hned třikrát. Ještě 16. 12. jsem se zarputilostí vyrazil do ulic, časně, abych se ještě jednou podíval!!!

Podle instrukcí, bylo herní území rozšířeno. Na to mě takticky napadly dvě varianty. Buďto budou Šípy umístěny právě v onom rozšířeném prostoru (proč by ho jinak rozšiřovaly), nebo jde o zmatečný manévr, aby bylo území větší – hledání těžší. Nedokážu popsat proč, ale spíš mi logičtěji připadala pravděpodobná ona první varianta. Tedy jsem začal tam.
Jenže přesto jsem marně dva dny, chodil s hlavou nahoru, až mě za krkem bolelo a připadal jsem si jako magor – jak tak chodím po městě a obhlížím balkony. Abych pak ušetřil čas, rozhlížel jsem se po spodních ulicích Starého Brna z výšky silnice na kopci, jestli je neuvidím – marně.
Jednou totiž byly Rychlé šípy skoro u střechy. Na balkoně, na který bylo zdola velmi špatně vidět, a já jsem je zahlédl při návštěvě ochozu Staré radnice. Nakonec jsem proto stejně musel dolů, ale to bylo taky platné… jako mrtvému víte co. Chodil jsem i na hranici herního území, protože kdysi dávno, v Praze, byly také až na druhé straně ulice, určené jako hraniční.
Bylo 16. prosince a já byl smířen s tím, že to letos zase nedám. Všechny ulice jsem prošel, dokonce jsem se díval i do balkonů uzavřených komplexů, ze kterých je vidět na ulici. Marně…
A pak, už jsem šel skoro po svých, šel jsem zrovna okolo a napadlo mě…, ale to už jsem psal.

Jak to napsal Foglar? Nikdy se nevzdávat. Jak to napsal Petr Horký: největší umění, je vzdát to… a zkusit to příště.
16. prosince 2018, 12:45
Menhart (administrátor)

RS V BRNE

my je taky našli. Hned v neděli po Valne hromadě. 

16. prosince 2018, 11:51
JESEPERO

Rychlé šípy Brno

Tak, jak tak koukám, nikde žádné komentáře... Tak aspoň Ježek hlásí; nalezeno!
Vložení nového komentáře
*
*
*