iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Shrnutí: Brněnská "Stínadla tudy" hrálo dva tisíce lidí, uličky se podařilo zachránit před zbouráním

22.4.2019 20:20
Autor: Sova, Počet přečtení: 2499

3. ročník městské hry Stínadla» se v Brně odehrál v průběhu letošního března, ústředním tématem byla snaha developerů zbourat staré uličky, plácky a domy. Do role zachránců se nakonec zapojilo 2007 hráčů sdružených v 672 týmech. 326 z nich hru celou prošlo, 230 jednotlivců pak přišlo na závěrečné setkání hry.

Už potřetí se letos uskutečnila velká městská hra Stínadla tudy, která poprvé zaznamenala úspěch v roce 2016. Po roční pauze se dostavil hlad jak na straně účastníků, tak na straně organizátorů. Jedna z porad organizátorského týmuŠestičlenný přípravný tým letos přišel s veskrze aktuálním tématem, oproti minulým ročníkům tak hráči neodhalovali tajemství dávné minulosti, ale snažili se něčeho dosáhnout v přítomnosti - tady a teď. Hrozba byla přitom akutní - developeři plánovali zbourat celá brněnská Stínadla, místo starých domků, plácků a pavlačí postavit vysoké prosklené mrakodrapy.

Příprava hry probíhala už od podzimu loňského roku, většina podrobností ale zůstávala před natěšenými hráči dlouho v tajnosti. První maličkosti jsme odhalili v únoru, kdy jsme zveřejnili plakát hry (kresby se už potřetí ujal Stopař a opět se mu povedla!), ve kterém byla zakódována i drobná přede-hra. Schválně, poznáte na kresbě tři reálné brněnské stavby? Pokud byste se k nim v obodbí před začátkem hry vydali, objevili byste nálepky, prozrazující téma ročníku.

Leták Stínadel 2019

Před začátkem hry jsme také natočili a zveřejnili propagační video. V tuto chvíli video nasbíralo na facebooku více než 15 tisíc shlédnutí, na youtube další zhruba tisícovku. Pokud jste jej ještě neviděli, pusťte si ho třeba tady.

Stanoviště 3 u bývalé pekárnyNo a v pondělí 4. března to vypuklo. 13 stanovišť, linoucích se ze samého centra města přes Lidickou ulici a Královo pole až do Kamenné čtvrti. Hráči měli možnost prohlédnout si třeba bývalou pekárnu, na scénu se vrátilo létací kolo Jana Tleskače, i když tentokrát v trochu jiné roli. Nejprve bylo potřeba odhalit plány firmy Brno Devilopment a pokusit se bourání Stínadel zabránit formální cestou, později se ukázalo, že firma nehraje tak úpStanoviště 7 u betonových skeletůlně čistou hru a že jedna z vontských part už rozjela pátrání, na které bude možné navázat. Začaly se vynořovat informace o lidech, kteří za podivných okolností zmizeli, zároveň se ukázalo, že několik domů ve Stínadlech má prokazatelně historickou hodnotu. Všem, kterým se podařilo sesbírat informace o těchto domech a doručit je včas na úřad, se pak podařilo Stínadla zachránit. Odměnou bylo finálové stanoviště - opuštěná klubovna vontské partyStanoviště 10 a jeden stínadelský dům, který už se nepodařilo zachránit v Divišově čtvrti.

Po provedení finálních součtů můžeme říct, že letošního ročníku se zúčastnilo zhruba stejně hráčů, jako posledně (2007). Do cíle se podařilo dorazit 326 týmům. O naší hře psal třeba Brněnský deník Rovnost, Magazín M nebo Munimedia, vysílalo se o nás také na Rádiu Proglas.

Dražba fotek na závěrečném setkání

Široko si občas z fotokoutku i odskočilHned těsně po skončení samotné hry se ve středu 3. dubna večer uskutečnilo závěrečné setkání. Letos jsme zamířili do industriálních prostor Malé Ameriky nedaleko hlavního nádraží a na atmosféře se to skvěle podepsalo. Dorazilo zhruba 230 lidí, kteří si s námi přišli zrekapitulovat hru, vyfotit se se Širokem ve fotokoutku, vyzednout si diplom za úspěšný průchod hrou, vydražit si stínadelskou fotku (za 12 úžasných fotek Káti Václavíkové se vybralo 2300 korun, které poslouží organizaci dalších stínadelských akcí). Vyhlásili jsme také vítěze doprovodné foto-soutěže a vylosovali několik šťastlivců, kteří si domů odnesli některou z foglarovek.

Letošní ročník Stínadel byl bezesporu opět velmi úspěšný, kladné reakce účastníků byly pro organizační tým tou nejlepší náplastí na fyzické i psychické vyčerpání, které každý ročník doprovází. Není již pochyb, že se brněnská Stínadla stala největší akcí SPJF za poslední léta. Díky všem, kteří se na celé akci jakkoliv podíleli!

Organizátoři závěrečného setkání. Díky všem!

Vytvořil 22. dubna 2019 ve 20:35:04 Sova. Upravováno 8x, naposledy 22. dubna 2019 ve 21:24:56, Sova


Diskuze ke článku

6. května 2019, 12:34
Tonda Plíhal (přihlášený)

Kolombo

No a proč se teda votíráš o jeho komenty? Vlastně o ty mý taky!?!

Jestli máš k tomu co napsat, tak to napiš a nepiš, jen jak se ti nelíbí. Šetři místem.
5. května 2019, 16:01
Colombo

SH

Polepšil jste se pane Ježku, dříve to bývalo peprnější. Dnešní Vaše komentáře jsou již čtivé a bez nějakých zbytečných ataků a narážek. Jen tak dále!
3. května 2019, 16:22
Ježek

SH

Ukaž mi, milý Colombo, jediný můj komentář z poslední doby, který není slušný.
3. května 2019, 11:46
Colombo

Souhlas

Máte pravdu pane Ježku, velmi důležité, aby ten kdo sem píše byl slušný. Ať jste již pravý Ježek, nebo falešný.
3. května 2019, 06:49
Ježek

SH a ti druzí

Já sice nevím, kdo je pan Plíhal, ale vím, kdo je Tonda Plíhal. I když, nějaký Píhal hrával i na kytaru. Dokud si npřivodil zranění. A teď pouze zpívá.

Mám za to, že je jedno, kdo sem píše. Důležitější, na kolik je jeho projev slušný a zda jsou jeho postoje, názory a postřehy relevantní.
2. května 2019, 15:22
Colombo

Kdo je pan Plíhal?

Nejedná se jen o falešnou figurku? Dle mého detektivního čichu je zde velmi velké až nápadné notování s uživatelem Ježek. Ovšem může to být také kontrahra někoho kdo chce aby to tak vypadalo a někdo pak vynesl mylné podezření....hmmm :))
2. května 2019, 14:22
Sova (administrátor)

Zájem je

Zájem o Foglara rozhodně je, když se podá dobrým způsobem. Naše Stínadla jsou toho myslím pěkným příkladem :-) Odezvy jsou velké, i když co do počtu nových členů SPJF zrovna moc ne. Získali jsme ale stovky nových příznivců, řada účastníků Stínadel se účastní či bude účastnit dalších akcí SPJF a jakmile začneme dělat pravidelné akce v nové klubovně, je pravděpodobné, že spoustu lidí dokážeme nalákat i na ně...

2. května 2019, 06:47
Tonda Plíhal (přihlášený)

uznání

Hm, 2007 to už je jako letopočet. Pak že není o Foglara zájem.

Kolik se přihlásílo do SPJF lidí? Máte nějaké odezvy?
Vložení nového komentáře
*
*
*