iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

SPJF má web

7.8.2013 17:11
Autor: Jezek, Počet přečtení: 3347

V tichosti, 1. srpna 2013 spustil hlavní tvůrce stránek Mira web SPJF pod doménou www.spjf.cz. Po dlouhých měsících, pardon, letech příprav a měsíců editace a tvorby můžeme s klidem, vlastně s údivem zjistit, co to SPJF vlastně je.

Začínám poněkud jako úmrtní oznámení, ale mám pocit, že oslavovat spuštění webu po takové době po iklubovně, nebo dlouhodobce je spíš kosmické.

Věřím, že budeme dále zvelebovat web do té Míry, aby vzkvétal podobně, jako občanské sdružení, jež jej má jako existenční prezentaci.

Vytvořil 7. srpna 2013 v 17:20:28 Jezek. Upravováno 2x, naposledy 8. srpna 2013 v 10:25:21, Čáp


Diskuze ke článku

17. srpna 2013, 10:05
Jezek (administrátor)

Mahler

No, já věřím, a očekávám, že právě Krizmen a Menh-art budou jedni z nejvíce aktivních právě v rubrice Otisky času. Menh-art, jako člen Revizní komise a Krizmen, jako zkušený odborník a bývalý člen Vedení SPJF.

16. srpna 2013, 09:08
Menha-rt

Miloš Vraspír umřel?

...nebo jak mám chápat "Badatelsko-sběratelský oddíl Miloše Vraspíra a jeho přátel"?
Pokud Miloš žije, navrhuji přejmenovat naše sdružení na VSPJF - Vraspírovo sdružení JF (Foglara už není třeba připomínat, jedno - Bobrovo jméno v názvu sdružení stačí).
14. srpna 2013, 08:31
Krizmen

No, mě spíš vadí ten podtitulek - tedy, jak je tam napsáno: "Badatelsko-sběratelský oddíl Miloše Vraspíra a jeho přátel." Podle mě je to "Badatelsko-sběratelská rubrika členů SPJF".
12. srpna 2013, 23:45
MVBobr (administrátor)

Dobrá práce...

Ježkova a Miry. Na webovky jsem laik, proto oceňuji zavedení pro nás všechny...  Právě jsem poslal Vojtovi do BS něco málo badatelského, jistě se brzy zde objeví (v Otiscích) nějaké nám neznámé hitovky.

10. srpna 2013, 00:07
Renca (administrátor)

Otisky v čase

Ahoj, mně osobně se název sekce pro sběratelství líbí, možná by ale bylo lepší dát jej spíše jako podtitul a do rozcestníku vlevo dát jednoduše slůvka "badatelství", "sběratelství" či to nějak vhodně zkombinovat (zrovna teď mě nic vhodného nenapadá), aby každý, co bude na webu něco hledat, hned věděl, kam kliknout.

Výňatek ze Stanov mi nevadí, přijde mi fajn - je to takové "obhájení" existence sekce na oficiální prezentaci SPJF. Bylo by však dobré tyto citace nějak textově obalit, prostě je vnořit do nějakého úvodu k sekci. Věřím, že to má ale určitě Bobr (či jiní povolaní, jež tuto část webu naplní příspěvky) v plánu.

Co mě však trochu mrzí je grafické zobrazení téměř veškerého textu - v Mozille Firefox se mi hlavní části textu (mimo nadpisy a názvy sekcí) zobrazují dost škaredě, písmena jsou některá ztučněná a působí to dost divně...

9. srpna 2013, 18:21
Jezek (administrátor)

dekadentní

Slovník cizích slov praví, že dekadence je úpadek, upadání, úpadkovost. Dále dekadenci definuje jako; na přelomu 19. a 20. stol. individualistický a subjektivistický myšlenkový a umělecký směr vyjadřující úzkost a depresi člověka.
Možná by neškodilo, Čápe, rozvést zde myšlenku, dle Tvého mínění, dekadentní prezentace Badatelsko-sběratelské sekce, podpořené citací Stanov SPJF. Jako úpadek mi spíš připadá, že jsme ne první číslo Bobří stopy pro rok 2013 čekali půl roku a depresi mám z toho, že se členská základna SPJF neustále redukuje.

MVBobr projevil přání, aby na webu SPJF vznikla samostatná badatelsko sběratelská sekce, kde by mohli zájemci takto prezentovat své práce. Aby nebyla zatěžovaná iklubovna.cz-portál spíš pro děti. Já jsem tuto sekci ve spolupráci s Mirou vytvořil s tím, že jsem ji autorsky pojmenoval. Kdyby ji pro předsedu vytvořil někdo z vedení, kdo má práva i k vytváření kategorií, mohl ji vytvořit kdokoli jiný a pojmenovat jinak. Mým cílem bylo pouze vyhovět předsedovi SPJF. A - není problém, pokud by se vzhesla vlna kritiky, název změnit.

9. srpna 2013, 16:33
Čáp (administrátor)

No nezdá se mně to, protože to nedává smysl. Proč by měl být vytržen kus stanov na webu a ještě pod zcela zavádějícím odkazem a nepochopitelným nadpisem? Opravdu nerozumím tomu, proč to tam je, komu to má co sdělit a hlavně jak to chápe návštěvník, který se na web podívá. Je to silně švejkovské, ale jako dekadentní prvek bych to tam možná nechal - udělat si legraci z návštěvníka nikdy neuškodí Smějící se

9. srpna 2013, 14:53
Jezek (administrátor)

JF - otisky v čase

Co se ti nezdá, Čápe, na názvu oddílu badatelsko sběratelském? A stanovy proto, aby čtenáři věděli, že badatelsko-sběratelská aktivita je v našich stanovách stejně jako práce s mládeží!
Ještě něco? Pane Bociane?

9. srpna 2013, 14:50
Jezek (administrátor)

rovina

Já jsem nepřešel od kritiky k činům. Možná od slov k činům, ale především jsem nabídl vedení SPJF svou pomoc. Tím jsem rozhýbal debatu a nakonec Mira spustil web. De-facto nezávisle na vedení - na nikom. Proto v tichosti.
U kritiky zůstávám. Čápe - dokumentový server, nějak to tam zapáchá zdechlinou.

9. srpna 2013, 14:03
Čáp (administrátor)

Dovede mně někdo vysvětlit položku v menu webu Jaroslav Foglar - otisky? Nejprve jsem čekal, že tam budou naskenované jeho otisky prstů, po přečtení nadpisu pak, že tam budou nějaké zajímavosti a nakonec jsem tam našem nesouvislý útržek ze stanov SPJF - co to proboha je?

9. srpna 2013, 14:00
Čáp (administrátor)

Velký dík

patří rovněž Ježkovi, který počátkem roku přešel od kritiky k práci a na webu zanchal citelnou stopu. Díky za desítky hodin odpracované (a jistě také zajímavé) práce!

9. srpna 2013, 12:29
Krizmen

Také jsem si všimnul

.. je to super.
Vložení nového komentáře
*
*
*