iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Stoletý hoch od Bobří řeky Jiřího Zachariáše ve Foglarovském obchůdku jen za 250 Kč

28.5.2020 17:02
Autor: tendruhejvojta, Počet přečtení: 321

Již dříve zcela vyprodaná, mezi čtenáři avšak velmi ceněná kniha Jiřího Zachariáše - Pedra Stoletý hoch od Bobří řeky se dočkala nového doplněného vydání. Dobrých zpráv pro všechny zájemce o rozsáhlé dílo je hned několik. Objednat jej lze v našem Foglarovském obchůdku (e-shopu) za opravdu pěkných 250 Kč. Zároveň autor knihy Jiří Zachariáš přislíbil svou účast na letošním Setkání ve Sluneční zátoce (20. června), kde proběhne autogramiáda knihy.

Odkaz na knihu v e-shopu:

http://obchod.spjf.cz/produkty/stolety-hoch-od-bobri-reky-322

 

Další informace:

Nakladatelství Ostrov uvedlo v polovině května 2020 na trh nové, významně doplněné vydání ceněné knihy Jiřího Zachariáše Stoletý hoch od Bobří řeky o legendárním skautu, spisovateli a redaktoru Jaroslavu Foglarovi, které je dosud nejhlubším a nejrozsáhlejším zpracováním daného tématu (416 stran). Původně mělo dílo v roce 2019 v nákladu tisíc výtisků vydat nakl. Albatros, ale z tohoto projektu nakonec sešlo (již ohlášená cena 499 Kč). Nehledě na letošní obchodní rizika spojená s koronavirovou pandemií stanovilo Nakladatelství Ostrov cenu pro kamenná knihkupectví na pouhých 297 Kč (náklad osm set výtisků), neboť mu spolu s autorem nejde o zisk, ale o cenovou dostupnost knihy zejména aktivistům v dětských a mládežnických organizacích.
Svazek přináší řadu nových unikátních nebo opomíjených faktů ze života, díla a metod spisovatele včetně nově objevených neznámých či dosud nezařazených souvislostí. Výhodou autora (zakladatele již více než 50 let aktivního pražského skautského oddílu Pětka, signatáře Charty 77 a spoluzakladatele původně samizdatového časopisu ČIN) mimo jiné je, že s J. Foglarem dlouhodobě úzce spolupracoval při vedení jeho oddílu "Hoši od Bobří řeky" a že díky tomu mohl čerpat z jeho osobních zápisníků i deníkových záznamů. Dílo doprovázejí desítky pozoruhodných dokumentů, kreseb a fotografií, včetně nově získaných snímků Foglarových utajovaných ženských lásek... Rozsáhlejší badatelské počiny jsou nově uvedeny jako nejednou značně obsáhlé odkazové poznámky. Vydání zakončuje zřejmě dosud nejrozsáhlejší orientační chronologický přehled Foglarova života a některých souvisejících událostí.
Dílo je k zakoupení výhodně se slevou skautům za 250 Kč ve skautské prodejně JUNshop, Haškova 7, Praha 7-Letná (včetně možnosti výhodného doručení na adresu objednatele přes webové stránky obchod@junshop.cz), dále prostřednictvím Sdružení přátel J. Foglara za 250 Kč, za stejnou cenu od 25. 5. 2020 u obětavého Luboše Trkovského (restaurace Balarama, Orlická 9, Praha 3 - v ulici, kde sídlí Všeobecná zdravotní pojišťovna), nebo přes webové stránky knižního velkoobchodu Kosmas a v plné ceně také v některých knihkupectvích.
Nakladatelství Ostrov knihy nerozesílá.
Pevná vazba, 416 stran na křídovém papíru, formát včetně desek 17 cm x 24,5 cm, cena v knihkupectvích 297 Kč vč DPH.
ISBN 978-80-86289-87-8.

Vytvořil 28. května 2020 v 17:19:18 tendruhejvojta. Upravováno 1x, naposledy 28. května 2020 v 17:20:43, tendruhejvojta


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*