iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Táborová desetiletka na Pikárci pod vedením Rolfa (2006-2015)

31.8.2016 15:00
Autor: Rolf, Počet přečtení: 3739

Odplouváme...Táborový oheň pomalu dohořívá, tóny kytary doznívají a z nedalekého rybníka kuchyně se občas ozve plácnutí kapra o vodní hladinu. Na nebi svítí stovky hvězd a kolem ohniště se žhavými uhlíky sedí spolu svorně kamarádi, které dohromady pojí dlouholeté přátelství, mnoho společných zážitků a láska ke kouzelnému kraji u obce Pikárec. Kdy to bylo, když nám tu Vánočka předváděl břišní tance? A ve kterém roce jsme přečkali tu hroznou bouřku v opuštěné kůlně? A nebo když se do tábořiště zatoulala nebohá ovečka, jejíž ošetřovatelem se stal Topik? A kdo to tenkrát zabloudil na závěrečce na Staré štrece a našel se až kolem půlnoci? Nejen tyto otázky bývají  u táboráků předmětem diskuzí a nekonečných dohadů…  Kdo kdy byl či nebyl na táboře/táborech, jaká byla vlastně všechna jejich témata, kam se šlo kdy na výlet či závěrečku, či jak dlouho který tábor trval? Odpovědi snad může pomoci najít tento souhrnný článek přinášející přehled všech táborů na Pikárci pod vedením Radima Kejíka – Rolfa, které probíhaly od 21. července 2006 do 17. července 2015.


I. Tábor BS Pikárec: „Labyrint temného kouzelníka 2006“

2006První tábor pod vedením Rolfa v pozici hlavního vedoucího byl sice nejkratší ze všech, ovšem sešla se velmi silná sestava účastníků a velká část z nich to pak na Pikárci táhla celé desetiletí… Když jsme se dostali při závěrečce již těšně po soumraku pod zříceninu Víckov, začalo pár ubrečenců a holek brečet a odmítalo pokračovat dále. Místo metody cukru byl použit bič a vzpoura tak úspěšně potlačena. Do dějin se opět nesmazatelně zapsal i Vánočka, který obecenstvu při dražbě předvedl břišní tance a připsal si tak na své konto další historku, které kolují až do dnes.

Termín: 21.-30. července 2006 (10 dní)

Výlet + závěrečka: Velké Meziříčí, Trenckova rokle a hrad Pernštejn

Vedoucí: Any, Dudla, Láďa, Rolf, Soki, Želva

Účastníci : Ahojinka, Anakin, Bafon, Bob, Clouver, Čip, Dan, David, Helča, Karlos, Káťa, Kuba, Margi, Matěj, Milka, Oheň, Pony, Přema, Vánočka (19)

http://www.iklubovna.cz/clanky/tabor-bs-labyrint-temneho-kouzelnika-21-30-7-2006-785

2006

II. Tábor BS Pikárec: „13 Jestřábích per 2007“

2007V roce 100 narozenin Jaroslava Foglara nebylo snad ani možné vybrat jiné téma, než to, které táborníky den po dni uvádělo do dějů z jeho knih. Děti se tam mohly ocitnout u Bobří řeky, ve Stínadlech, či Řásnovce. Mohly pátrat po pokladu Černého delfína, či hledat Jezerní kotlinu. Na výslunní se poprvé dostává bodrý hoch z Podkrkonoší Topik, kterého maminka vysadila s košíkem buchet na okraji lesa a nechala ho svému osudu… Na noc při 2 denní závěrečce jen tak nikdo nezapomene. Ze Sluneční kotliny se dostáváme do oblasti zatopených lomů, kde nás v noci přepadá drsná bouřka a útočiště nacházíme v opuštěném kůlně, kam se nás namačkalo přes dvacet. Odměnou se pak stává druhý den dobytí hradu Lipnice. Tento tábor by si mohl vysloužit i název „tábor bouří“, jelikož počasí bylo velmi horké a jedna z bouřek, která na tábořiště dorazila, byla jako z foglarovi příhody „V noci přijde vrah“.

Termín: 10.-22. července 2007 (13 dní)

Výlet + závěrečka: Moravec, Sluneční Zátoka a hrad Lipnice

Vedoucí: Dudla, Láďa, Rolf, Soki, Želva

Účastníci: Any, Anakin, Čip, Dan, David, Karlos, Káťa, Kuba, Lukáš Horký, Margi, Matěj, Oheň, Petr Lukeš, Pony, Přema, Šafránek, Topik, Vánočka (18)

http://vcp.spjf.cz/clanky.php?clanek=tabor7

2007

III. Tábor BS Pikárec: „Trója 2008“

kunHorké počasí jako v Řecku na táboře z roku 2008 sice nepanovalo, některé dny byli deštivé, ovšem náladu nám to otrávit nemohlo. Navíc nebyl otráven nikdo ani jídlem, ba naopak, rádi budou někteří táborníci jistě vzpomínat na dny řecké kuchyně, kdy se podával Gyros Kerberos a další dobroty. Nezapomenutelným se pak stal den, kdy do tábora zavítal sám Ikaros. Postupně na skokanský můstek nad rybníkem nastoupili Kawi, Kuba a Topik, aby nám ukázali, jak se jim podaří za pomoci svých křídel vzlétnout. Rána po které se Kawi rozplácla následně na vodní hladině musela být slyšet až do Křižanova na nádraží…

Termín: 14.-26. července 2008 (13 dní)

Výlet + závěrečka: Nové Město na Moravě, Žďárské vrchy

Vedoucí: Akculik, Margi, Rolf, Soki, Želva

Účastníci: Anakin, Bafon, Čip, Dan, David, Káťa, Kawi, Kuba, Matěj, Oheň, Petr Lukeš, Polda, Přema,  Topik, Vánočka (15)

http://www.iklubovna.cz/clanky/b-font-color-red-tabor-bobri-stopy-troja-14-26-7-2008-pr-n-l-font-b-1286

2008

IV. Tábor BS Pikárec: „Tenkrát na Západě 2009“

anakinNa divoký Západ se přesouváme v následujícím táborovém roce a setkáváme se s Vinnetouem, Old Shatterhandem a dalšími hrdiny westernu. Celotáborová hra probíhala na jako desková hra, při které se soutěžící skupinky pohybovali po políčkách ze startu do cíle. Poprvé se tábor přehoupl také do měsíce srpna a tak jsme si Vysočinu užili i v druhé půli léta. Nemohla chybět návštěva westernového mětečka v Šiklově mlýně, kde jsme mohli spatřit i pasoucí se bizony. Na závěrečnou cestu vyrážíme na jih od Velkého Meziříčí podél řeky Oslavy až ke zřícenině hradu Dub u Tasova a zpět se do tábora vracíme z Budišova. Kvalita srpnové vody v rybníce byla katastrofální, letošní koupání probíhalo často u rybníka v Dolních Hlínách s následnými návštěvami v příjemné hospůdce v Dolní Libochové. Dvakrát se také během tábora vydáváme do nemocnice a to nejprve s Káťou a jejím křivým nosem a následne s Topikem. V druhém případě byli Rolf a zdravotník Margi považováni na Topikovi rodiče, musím řici, že by bylo opravdu hezké mít takové milé děťátko...  

Termín: 26. července – 8. srpna 2009 (14 dní)

Výlet + závěrečka: Šiklův mlýn, Budišov u Třebíče a zřícenina Dub

Vedoucí: Helča, Káťa, Margi, Rolf, Soki, Želva

Účastníci: Anakin, Bafon, David, Kawi, Jakub Nespala, Křeček, Kuba, Matěj, Michaela, Oskar, Přema, Rákosníček, Šemík, Topik, Vánočka, Žaneta, Žluťásek (17)

http://www.iklubovna.cz/clanky/reportaze/tenkrat-na-zapade-tabor-bobri-stopy-2009-1586

2009

V. Tábor BS Pikárec: „Znamení kalicha 2010“

jan zizkaObdobí husitských válek se stalo naší inspirací pro tento rok a tak příhodně dne 6. července, přesně po 595 letech od upálení mistra Jana Husa zapalujeme na jeho počest táborový oheň. Mezi tradiční táborové nástroje se přidávají nyní i palcáty, cepy, řemdihy, halapartny, oštěpy, kuše, štíty a všechny další druhy typické pro tuto dobu. Celotábovka se hrála tentokrát na staré a podrobné mapě města Tábora, kde skupinky obsazovali domečky za pomoci kartiček s vojáčky a následně se o ně také bojovalo. Vydáváme se i do Přibyslavi k pomníku Jana Žižky z Trocnova a na Žižkovo pole, kde husitský hejtman roku 1424 zemřel. Dobrodružnou se stala i závěrečka k hradu Zubštejnu, kde nejedna skupinka zažila krušné chvilky a další z táborníků se zapsal do kroniky hnědým písmem. Při dražbě o zapomenuté věci jsme jen zírali na Jouzovo podání písně "Když máš v chalupě orchestrión." 

Termín: 5. -17. července 2010 (13 dní)

Výlet + závěrečka: Přibyslav, přehrada Vír a zřícenina Zubštejn

Vedoucí: Helča, Margi, Matěj, Rolf, Soki, Topik

Účastníci: Anakin, Bafon, David, Emil, Filip, Jája, Jouza, Křeček, Kuba, Lvíček, Martina, Ondra, Paco, Pepix, Přema , Vojta, Zdeňka, Zdeněk, Žabka, Žluťásek (20)

http://www.iklubovna.cz/clanky/b-font-color-green-tabor-bobri-stopy-pikarec-znameni-kalicha-5-17-cervence-1410-font-b-1793

2010

VI. Tábor BS Pikárec: „Po stopách Emila Holuba 2011“

EmilDomovem pro šestý tábor v pořadí se stal Černý koninent, který probádával mezi prvními také slavný český cestovatel a rodák z Holice Dr. Emil Holub. Celotáborovka tentokrát tkvěla v obsazování míst na mapě Afriky, podle stejného modelu, jako ve stolní hře z knihy Jaroslava Foglara „Boj o první místo“. Jak na louce, tak v lese ,či rybníce byla vidět nejrůznější zvířata africké fauny a tak člověk cestou na latrínu mohl potkat žirafu, či při koupání si pohladit zase hrocha. Na závěrečku se tentokrát vycházelo z tábora a končila až pod železničními mosty u Řikonína, kde se tragicky v 70. letech zřítil mezinárodní vlak z Budapešti.

Termín: 21. -31. července 2011 (11 dní)

Výlet + závěrečka: Moravec, Řikonínské mosty a Předklášteří u Tišnova

Vedoucí: Káťa, Láďa, Margi, Matěj, Rolf, Soki

Účastníci: Anakin, Aneta, David, Filip, Jája, Kuba, Kikina, Lvíček, Martina, Přema, Šemík, Zdeňka, Zdeněk, Žabka, Žluťásek (15)

http://www.iklubovna.cz/clanky/tabor-bs-afrika-po-stopach-emila-holuba-1992

2011

VII. Tábor BS Pikárec: „Cesta do pravěku 2012“

DalešiceTémět 3/4 nováčků znamenaly na tomto táboře generační výměnu a okysličení kolektivu. Ze starých pardálů s stávají vedoucí a nastupuje nová garnitura. Táborové téma nás tentokráte zavedlo v čase téměř na úplný začátek, do pravěku. Inspirací k celotáborové hře je stejnojmenný film Karla Zemana "Cesta do pravěku" a kresba kronikáře Petra. Přesně podle ní postupují skupinky po políčkách stále do minulosti. Ze čtvrtohor do třetihor, poté mezi dinosaury do druhohor a pak dále do prvohor k Silurskému moři a trlobitům... Objevujeme další kouzelná místa Vysočiny, která se navždy vryla do našich srdcí. Bylo to město Havlíčkův Brod s krásnou věží s 24 hodinovým ciferníkem či malebným aktikvariátem, záhad a tajů plný pohledský klášter a v neposlední řadě čarovná Dalešická přehrada, kterou jsme projeli na parníku...

Termín: 2. -13. července 2012 (12 dní)

Výlet + závěrečka: Havlíčkův Brod, klášter Pohled, Dalešická přehrada

Vedoucí: Kuba, Láďa, Margi, Přema, Rolf, Žluťásek

Účastníci: Bucifál, Dáša, David, Denis, Filip, Jája, Křeček, Lvíček, Marcelka, Martina, Maruška, Monička, Natan, Šemík, Tedýs, Terka, Terezka, Zdeňka, Zdeněk, Žabka (20)

http://www.iklubovna.cz/clanky/tabor-bobri-stopy-na-pikarci-2185

2012

VIII. Tábor BS Pikárec: „Tenkrát na Východě 2013“

PirátkaVelkou cestu po nejdelší železnici světa - Transibiřské magistrále - podnikl v tomto roce Rolf a také to bylo téma celotáborové hry. Postavit si koleje na hrací mapě z Moskvy do Vladisvostoku vzdáleného 9288 km. A když železničářské téma, tak nemohla chybět i závěrečka na Starou štreku s dobrodružným noclehem na zřícenině hradu Ronov. A poprvé také navštěvujeme jedno známé město nad Sázavou. Ano dostali jsme se do Žďáru. Do kroniky se krvavým písmem nesmazatelně zapisuje Pirátka, která by se se svou příhodou hodila spíše na husitský tábor. Naštěstí lékaři v Jihlavě dokázali její vypíchnuté oko dát do původního stavu a vše dopadlo jako v dřívějších epizodách. To když Margi měla v oku zapíchnutý drát, Pony krvácení do mozku po nárazu do dubu, či Káťa na dvakrát zlomený nos po zápase v boxu.... 

Termín: 12. -23. srpna 2013 (12 dní)

Výlet + závěrečka: Brtnice a Rokštejn, Stará štreka a Žďár nad Sázavou

Vedoucí: Bafon, Láďa, Přema, Rolf, Žluťásek

Účastníci: Aleš-Leo, Alík, David, Filip, Lukáš Stuchlík, Lvíček, Martina, Maruška, Matouš, Milča, Natan, Pirátka, Robin, Tedýs, Zdeňka, Zdeněk, Žabka (17)

http://www.iklubovna.cz/clanky/tabor-bs-pikarec-tenkrat-na-vychode-aneb-2466

2013

IX. Tábor BS Pikárec: „Dobyvatelé vesmíru 2014“

ArmstrongČtrnáctý rok 21. století posouvá táborový děj o padesát let dopředu do roku 2064, kdy lidstvo bojuje s nedostatkem surovin a prostředků pro život. Na scéně se objevuje jak první muž na měsíci Američan Neil Armstrong, tak jeho Sovětský protějšek Jurij Gagarin. Během 12 denního táboření se dostáváme do vzdálených končin, kde se nachází město Humpolec s hradem Orlíkem, či do Železných hor k přehradní nádrži Seč. Překračujeme i hranici do Pardubického kraje a zastavujeme se v sympatickém městě Středočeského kraje v Čáslavi. 

Termín: 12. -23. července 2014 (12 dní)

Výlet + závěrečka: Humpolec, přehrada Seč, hrad Lichnice a Čáslav

Vedoucí: Any, Bafon, Čip, Láďa, Margi, Rolf, Žluťásek

Účastníci: Aleš-Leo, Alík, Amba, David, Denis II., Filip, Gajdoš, Hanička, Lukáš Stuchlík, Martina, Maruška, Matouš, Matýsek, Milča, Natan, Pirátka, Tedýs, Terezka, Žabka (19)

http://www.iklubovna.cz/clanky/dobyvatele-vesmiru-na-pikarci-aneb-good-morning-mr-armstrong-2661

2014

X. Tábor BS Pikárec: „Dvacet tisíc mil pod mořem 2015“

2015bNa motivy světoznámého románu Julese Verna probíhal poslední z 10ti táborů a u rybníka Kuchyně se tak poprvé od léta 2004 opět oběvuje námořnická tématika. Čtyři skupinky v celotáborovce mezi sebou soutěží ve velké nástěné hře lodě, známé též ze školních lavic. Konečně navštěvujeme hlavní město Vysočiny Jihlavu a závěrečku směřujeme do klenotu tohoto kraje, historického města Telče. Nechybí opět fotbalové derby Čechy-Morava, které po bezbrankové remíze rozhoduje Moravák Matouš. Při posledním táborovém ohni se loučí Rolf a symbolicky předává štafetový kolík Přemovi.  

Termín: 6. -17. července 2015 (12 dní)

Výlet + závěrečka: Jihlava, zříceniny Roštejn a Štamberk, město Telč

Vedoucí: Any, Bafon, Margi, Přema, Rolf, Vánočka, Žluťásek

Účastníci: Alík, Denča, Denis II., Dominika, Gajdoš, Hanička, Honza Hagara, Kuba Kania, Maruška, Maruška II., Matouš, Milča, Míša Kania, Natan, Pirátka, Sabinka, Tedýs, Tommom, Upír (19)

http://www.iklubovna.cz/clanky/dvacet-tisic-mil-pod-hladinou-rybnika-kuchyne-2806

2015

Vytvořil 30. srpna 2016 v 19:03:26 Rolf. Upravováno 10x, naposledy 31. srpna 2016 v 15:26:42, Rolf


Diskuze ke článku

4. září 2016, 18:53
Krecek

Rolfe dekuju za každé dobré dny :) bylo to fajn ty tábory hlavně jak sem se sekl do nohy sekerou :D nebo jak sem vyprávěl jak sem si usekl prst u vytahu vše si pamatuju :) znova díky
4. září 2016, 13:31
Sova (administrátor)

Úctyhodná práce, Rolfe! Smekám...

2. září 2016, 23:42
Rolf (administrátor)

Redakce Zeměměřič

díky za skvělý odkaz, je zajímavé jak se tábořiště a jeho okolí postupně mění, zejména pak barva vody v rybníku, jen ten posed je stále na svém místě a pohnul se za 20 let jen o 20 centimetrů :D 

1. září 2016, 22:48
Menhart

Pikárec v roce 2001

Rolfe, díky za počteníčko o táborech. Slíbil jsem ti dárek k tvým včerejším narozkám. Tak se podívej na to vaše (naše) tábořiště třeba v roce 2001.
Nejsou tam všechny roky, ale i tak je to pěkný.
Zdar všem organizátorům táborů.
http://1url.cz/DtwHn
1. září 2016, 13:50
Turlogh

Rolfovi zdar

Nazdar Rolfe.
Tak ti děkuji za krásnou desítku táborů a taky za tábornický výcvik synka Přemka. Hodně zdaru na tvých cestách Ti přeje Jarda-Turlogh
Vložení nového komentáře
*
*
*