iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Úvodní slovo nového předsedy SPJF

2.2.2017 22:12
Autor: tendruhejvojta, Počet přečtení: 2693

Milí členové a příznivci Sdružení přátel Jaroslava Foglara,
v půli ledna si mě zvolilo Vedení našeho Sdružení ze svého středu za nového předsedu. Projevilo mi tak důvěru, že navážu na dobrou práci předchozích předsedů a že povedu naše Sdružení správným směrem - v době, která není pro naši organizaci příliš jednoduchá, ba téměř přelomová.
 

Dnes se jeví obtížnějším než kdy dřív oslovit mladou generaci s nápady a myšlenkami, které v sobě nesou hodnoty ze světa zdánlivě "starého" či "zastaralého" - ze světa, který ve svých dílech popsal Jaroslav Foglar - Jestřáb. Je to svět, ve kterém dobrodružství znamená víc než bezpečí,  ve kterém vítězí ctnostní hrdinové nad těmi bez vůle a morálky, svět, který toho, kdo v něm žije, dělá lepším. Věřím, že takový svět stojí za to udržet na vzdory všem pomíjivým trendům.

Proto veškeré diskuze, pro koho je vlastně naše Sdružení určeno - zda pro děti či starší ročníky, jsou zcela zbytečné. Svět Jaroslava Foglara je tu pro všechny, kteří se v něm cítí dobře, chtějí ho sdílet a zejména uchovat pro další generace.

Na cestu po společné stezce zvu vás všechny, ať už toužíte po nových dobrodružstvích či jen chcete vzpomínat na ta stará, vás, kteří s láskou citujete mnohé průpovídky z obláčků Rychlých šípů, ale i Vás, kteří onen kouzelný svět teprve objevujete. S vámi všemi se budu rád potkávat, diskutovat, vzpomínat, plánovat a realizovat společné nápady.

A teď rychle vpřed, dobrodružství vstříc!

Vojta Hanuš, předseda SPJF

Vytvořil 2. února 2017 ve 22:14:34 tendruhejvojta. Upravováno 2x, naposledy 2. února 2017 ve 22:15:55, tendruhejvojta


Diskuze ke článku

17. února 2017, 20:11
paj

5-2

Velký Bobr nehlásí. Týdeník pět plus dva, strana dva, článek o tom, že SPJF připravuje druhý ročník "Stínadla zde". Hra se se rozjíždí. Hlásí -paj-
8. února 2017, 06:25
Krizmen

Nemyslím si

že Foglarovský svět je zdánlivě "starý" či "zastaralý" a s touto myšlenkou nesouhlasím.
4. února 2017, 12:17
Marcel Kudlvasr

Staré je stále Dobré...

Ahoj Vojto, Gratulejšn k Tvému zvolení, zavázal si se k Řeholi...Rád Ti pomohu i Vám, stačí se mi ozvat na Maila či Zpráva, Tvůj i Váš Ogden - Máca od Zvonu, Bílej Den.
Vložení nového komentáře
*
*
*