iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Vánoce Tondy Pírka 2016

22.12.2016 07:37
Autor: Menhart, Počet přečtení: 2605

Již třetí ročník drobné charitativní akce Vánoce Tondy Pírka uskutečnilo SPJF v Praze.
Dárečky pro děti, co musí trávit předvánoční čas v nemocnici, nosili účastníci Večera světel a členové SPJF je sbírali také ve svých rodinách a po kamarádech.

 

Posbírané dárečky 2016

Posbírané dárečky v roce 2016

 

Sešlo se 22 plyšáků, několik kalendáříků 2017, Zápisník 13 bobříků, Černý Petr Avatar, skleněnky, kadeřnické dětské natáčky, několik hraček na klíček, stetoskop, náramky, autíčko, maketa mobilu a několik hraček, které ani neumím pojmenovat.

Celkem jsme posbírali 2 tašky dárečků, když plyšáci byly hodně nahňahňáni. :-)

 

Vše bylo 22. prosince 2016 předáno herní terapeutce Pediatrické kliniky FN v Praze, Motole paní Darině Kozlik.

Děkujeme všem, co nám se sbírkou pomohli a přispěli třeba i drobným dárečkem. Děkujeme také dětem z Čimic a Kobylis, kde SPJF letos pořádalo příměstský tábor, že se rozdělily o své hračky, tak jako se Rychlé šípy rozdělily o své dárečky s Tondou Pírkem.

Pokud se budete chtít příští rok přidat v Praze nebo ve vašem městě, nic to není. Chce to jen zapálení chtít dělat dobré skutky.

Krásné Vánoce všem lidem dobré vůle.

 

 

(Text psám exkluzivně pro iKlubovnu a Bobří stopu). 
 
Obr.: (c) Jaroslav Foglar, Jan Fischer, použitá kresba Rychlé šípy - souborné vydání, nakladatelství Olympia 2012.

 

Vytvořil 21. prosince 2016 v 16:55:47 Menhart. Upravováno 2x, naposledy 22. prosince 2016 v 07:34:30, Menhart


Diskuze ke článku

22. prosince 2016, 20:39
Čáp (administrátor)

V roce 1990 jsem byl jako pětiletý asi na 10 dnů v nemocnici a tehdy by mě nějaká pěkná hračka (která by byla moje, mohl bych si ji vzít s sebou a ne ji každý večer vracet k ostatním sdíleným hračkám, které v nemocnici musely zůstat) určitě potěšila. Největší radost mně udělala papírová tramvaj KT8 (tehdy v Brně nejnovější výstřelek techniky), kterou pro mě nakreslil a vystříhl starší kamarád z vedlejšího lůžka na pokoji. Možná ji ještě někde mám schovanou… Jen se ptám proto, zda dneska už není úplně jiná doba - když se dívám na děti svých vrstevníků, často se topí v hromadách dosti nevkusných - a také díky mnopžství nadbytečných - hraček. Ale třeba to nejsou ty děti z nemocnic, třeba mám prostě špatný vzorek.

22. prosince 2016, 14:47
Winoga

Děti

ten dárek pro ten okamžik jistě ocení. Určitě to ale nebude dárek na celý život, takových plyšáků se všeude kupí spousta. Pokud jim to má ale ulehčit jen okamžik, třeba hodinu, v nemocnici, tak ten přínos vidím. Záchranka taky s sebou vozí plyšáka, kterého strčí raněnému dítěti do ruky a tak odvede jeho pozornost alespoň z části od vlastního zranění.
22. prosince 2016, 12:20
Čáp (administrátor)

Tohle prosím neberte vůbec jako kritiku akce, které si, stejně jako zapojených účastníků velice vážím. Jen by mě zajímalo, zda dnes, v době až příliš velké hojnosti nejrůznějších barevných plastových výrobků a tretek, hračky z toho nevyjímaje, může dětem v nemocnicích udělat další plyšák, kačenka či bublifuk ještě radost. Netopí se spíš v pestrých, veselých a zdravotně zaručeně  nezávadných zbytečnostech z Asie? Nevím, možná to vidím ze špatné strany, zbytečně vyprovokován hromadami nevkusných výlisků ve výlohách obchodů, kolem kterých chodím, možná jsem jen málo materialisticky založen… Jak to vidíš ty, Menharte? A teď nemluvím o zápisníku 13 bobříků!

Vložení nového komentáře
*
*
*