iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Východomoravská pobočka v roce 2014

13.2.2015 13:13
Autor: Rolf, Počet přečtení: 2999

vmpKaledářní rok 2014 byl již čtvrtým v historii Východomoravské pobočky SPJF, která uspořádala, nebo se v jeho průběhu podílela na několika akcích. Nejúspěšnějším podnikem pobočky minulého roku se stal stínadelský sraz ve Vyškově, který přilákal 50 účastníků. Pobočka se zúčastnila také divadelního představení Rychlé šípy v Uherském Hradišti, či se podílela na přípravách a část členů se zúčastnila tábora Bobří stopy na Pikárci. V pátek 7.listopadu pak proběhla VI. schůze pobočky, na které byl novým předsedou VMP zvolen Tomáš Němec - Dingo.

Zimní radovánky ve Ski parku v Osvětimanech – leden/únor 2014

Každou zimu vyráží členové Východomoravské pobočky a další kamarádi k obci Osvětimany na Hodonínsku, kde pod vedením paní ředitelky lyžařské a snowboardové školy Anežky Plintovičsson probíhají nejrůznější aktivity na zasněženém svahu. Kromě učení mladých foglarovců, jak stát správně na lyžích, či jak se správně zabořit do závěje, probíhá každý rok také lyžařský karneval s maskami.

http://www.skiosvetimany.cz/lyzovani.php

karneval

Karneval na lyžích v Osvětimanech, aneb jak se Medvěd kelčanský zabořil do závěje!

Východomoraváci na Cimburku, aneb Lev africký na Moravě – 27. duben 2014

Závěr měsíce dubna připadl výpravě na zříceninu hradu Cimburk u Koryčan. Naposledy jsme zde byli před 7mi lety a vůbec poprvé v únoru 1997, kdy nás na toho místo zavedl Soki! Sraz byl tentokráte na koryčanském náměstí v půl jedenácté a Plintovičovi samozřejmě nikde. V tom se ozval místní rozhlas, který hlásil: „Prosím pozor, osobní vůz paní Plintovičové bude z důvodu výluky opožděn. Předpokládaná doba zpoždění bude asi deset minut“. Na závěr výpravy také potkáváme úplně volně za plotem pobíhající dva kusy Lva afrického, to by byly pracky panečku!

http://www.iklubovna.cz/clanky/vychodomoravaci-vyrazili-na-zriceninu-hradu-cimburk-2635

cimburk

Východní sdruženáři dobyli hrad Cimburk, Agni sezřala k svačině dva Lvy africké.

27. výročí klubu Moravští Indiáni, aneb Mireček z Afriky v SPJF - 27. září 2014

První podzimní sobota s datem 27. září se stala dnem 27. výročí 155. KBS Moravští Indiáni. V tradičním počtu 8mi členů se vydáváme pěšky z Krásenska kolem televizního vysílače Kojál do hloubi lesů a skal Moravského krasu v okolí Holštejna a Sloupu. V naší sestavě nechyběl i náš nový kamarád z afrického Súdánu Zachariáš, který dostal hned přezdívku Mireček.

http://www.iklubovna.cz/clanky/27-vyroci-klubu-moravsti-indiani-2688

mireček

Výpravy do Moravského krasu se zúčastnil i člen klubu "Bratrstvo žirafí pracky".

Jubilejní XX. stínadelský sraz ve Vyškově - 29.-30. listopadu 2014

Již dvacátý ročník stínadelské hry se uskutečnil poslední víkend v listopadu a účast na něm předčila všechna očekávání.  Původní odhad byl něco kolem 20 návštěvníků, jako to bylo v letech minulých, nakonec však do Vyškova dojelo 50 účastníků. Ani kruté mrazy neodradily některé vzdálené pátrače na Hanou přijet a vydat se pátrat do tajuplných a zledovatělých uliček, kde teplota na teploměru klesala hluboko, jako Tleskačův hlavolam do bezedné stoky svatojakubského kostela. A jak boj o Velké Vontství probíhal a kdo se stal posledním vládcem Stínadel, se dočtete v následujícím příspěvku.

http://www.iklubovna.cz/clanky/ve-vyskove-jiz-znaji-sveho-dvacateho-velkeho-vonta-2719

vyškov

V této uličce by i Širokkovi bylo při tomto počtu Vontů úzko!

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

22. února 2015, 22:40
MVBobr (administrátor)

Zátoka volá

nejen Mirečka z Afriky. Doufám Rolfe, že oba přijedete a uděláme společné fotky u pomníku. Poznač si - sobota 20. června.

21. února 2015, 10:46
Rolf (administrátor)

Old boys Africa

Kamarád v maskáčích se měl ptal, zdali máme v České republice něco jako Old boys, že u nich v Africe je to běžné. Odpověděl jsem mu že ano, že se může u nás registrovat u MV Bobra... tak možná dorazí do Zátoky Mrkající

18. února 2015, 17:32
MVBobr (administrátor)

Pěkné čtení.

Rolf umí a je jen škoda, že už není ve Vedení SPJF. Snímky skvělé, ta s tím kamarádem v maskáčích by zasloužila "Bobrovku" (co to neznají dávám překlad = kartičku).

Vložení nového komentáře
*
*
*