iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Zpravodaj SPJF vychází každý měsíc, ale jen elektronicky

4.3.2015 15:30
Autor: Soki, Počet přečtení: 3214

SPJF se v letošním roce bude snažit dále vylepšovat informační servis pro své členy. Součástí tohoto plánu je i záměr vydávat „písmenkový Zpravodaj“ každý měsíc a v něm přinášet ty nejaktuálnější informace a novinky z foglarovského světa a ze SPJF.

zpravodajAby se k vám informace dostaly co nejdříve, budeme k jeho distribuci využívat nejrychlejší způsob - rozesílání formou e-mailu. Nicméně ani o tištěnou verzi nepřijdete, protože ke každé Bobří stopě budeme přikládat i předešlá čísla Zpravodajů.

Pokud o e-mailovou formu distribuce z jakéhokoliv důvodu nestojíte, můžete si odběr Zpravodaje zrušit pomocí odkazu na konci distribučního e-mailu. My však věříme, že tato rychlá a praktická forma se vám bude líbit a častější příděl informací ze sdružení oceníte.

Zkontrolujte si tedy e-mailovou schránku. Pokud únorový Zpravodaj nedorazil, asi nemáme váš e-mail v evidenci. V tom případě prosím napište na adresu zpravodaj@spjf.cz, abychom si adresu doplnili.

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

26. dubna 2015, 21:43
Menhart

Milý Slávo, kamaráde

Snažil jsem se 6. dubna ve svém příspěvku nějak navázat na Tvé psaní "o čtení emailů v mokré noře bobří hráze"...
Souhlasím, že úvahy o mokré bobří hrázi jsou zaplevelením diskuze, ale myslím si, že jsi nečetl dostatečně pečlivě mé úvahy z těch dnů, proč nemusel dojít Zpravodaj na některé emailové adresy a reagoval jsi zbytečně podrážděně. To ale nevadí, nezlobím se.

Nakonec se tedy ukázalo, že jsi email nevyplnil do evidence údajů o členech SPJF, který byl použit jako zdroj kontaktů pro rozesílku, a reklamoval jsi nedoručení zcela neprávem.

Po Tvé reklamaci byla tedy emailová adresa doplněna do adresáře rozesílky Zpravodaje, ale doporučuji Ti, si ji osobně doplnit do Tvého profilu, aby někdy v budoucnu se to znovu neopakovalo.

Jak jsem již psal dříve, každý si může editovat a doplňovat svoje adresní data a může si i zvolit jestli a jaká adresa bude u něj evidována.
Pokud s editací svých dat budeš potřebovat pomoc, rád Ti pomohu.

Příště si tedy všichni nejdříve ověřme, jestli jsme vyplnili v evidenci emailovou adresu a až pak reklamujme nedoručení.
Měj se moc dobře. Buďme svorni.
15. dubna 2015, 23:41
Slavomil Janov

Divná logika 2

Pokud je něco "plevelem" této diskuse, tak jsou to právě bláboly typu:
"...
Menhart
To je správná logika
Připomínám: Jaroslav Foglar (6. července 1907, Praha – 23. ledna 1999, Praha) a tedy je pochopitelné, že na email s jeho jménem nemá cenu posílat Zpravodaj.
Pokud nějaký člen SPJF nemá email tvořen svým jménem, ale přezdívkou atd., neznamená to, že email bude čten v mokré bobří hrázi či někde ve sci-fi sféře, ale o tom přeci není potřeba psát..."
To, že e-mail s adresou jaroslav.foglar@email.cz je bez problémů čten ve virtuálním systému SPJF dokazuje, že e-Zpravodaj SPJF na tuto adresu po "reklamaci nedoručení" dorazil, vzdor výšeuvedeným nesmyslům o "mokré bobří hrázi" a pod.
9. dubna 2015, 08:30
Bublina (přihlášený)

Zpravodaj

Mně třeba na Seznamu Zpravodaj chodí do složky Hromadné (ne do Doručené pošty), takže doporučuji si překontrolovat i tohle a případně si to přenastavit.
7. dubna 2015, 13:52
Soki (administrátor)

Nedoručení Zpravodaje

Pokud někomu nedošel zpravodaj, může jít také o technický problém nebo o příliš citlivý SPAM filtr v příslušné poštovní schránce. Podívejte se tedy případně také do SPAM složky. Pokud tam Zpravodaj je, označte si, že se nejedná o spam, vložte si ho na whitelist, případně se obraťte na nás, pokusíme se pomoci (zpravodaj@spjf.cz).

6. dubna 2015, 22:54
Menhart

To je správná logika

Připomínám: Jaroslav Foglar (6. července 1907, Praha – 23. ledna 1999, Praha) a tedy je pochopitelné, že na email s jeho jménem nemá cenu posílat Zpravodaj.

Pokud nějaký člen SPJF nemá email tvořen svým jménem, ale přezdívkou atd., neznamená to, že email bude čten v mokré bobří hrázi či někde ve sci-fi sféře, ale o tom přeci není potřeba psát...

Já psal o možnosti nezaplacení příspěvků jako o možném důvodu nedoručení Zpravodaje. Samozřejmě, pokud někdo nenahlásil svoji emailovou adresu do databáze SPJF, tak je logické, že na ni nemůže Zpravodaj dostat.
Nevím, jak třeba u Radýska, ale když jsme si jako pražská pobočka nechali loni poslat aktuální výpis členů PP SPJF, abychom s nimi mohli probrat nové stanovy, tak zrovna Slávek tam emailový kontakt neměl, ale poštovní adresu aktualizovanou měl.

Je otázkou, jestli má sdružení aktivně aktualizovat údaje a chtít po svých členech informace (třeba emailovou adresu), kterou z nějakého důvodu ti členové nedali/nechtěli dát?
Já myslím, že je to každého věc, jestli chce dostávat informace emailem nebo nechce. Je každého věc, jestli nahlásí adresu a chce dostávat časopis atd. Nechtějme po dobrovolnickém aparátu, aby toto za své členy aktualizoval, dohledával, upomínal.

Eviduje se, pokud se nepletu, hihihi:
členské číslo, Příjmení, Jméno, email, PSČ, city, street, houseNumber, country, Členství OD, Členství DO, dateOfBirth. Kdo chce něco změnit nebo doplnit, využijte formulář na http://goo.gl/forms/3HM7CrGWl0

Snad jsou členové SPJF natolik soudní, že si změny uhlídají, nahlásí a "nezapelevelují nesmysly" tuto diskuzi.
:-)
5. dubna 2015, 14:22
Slavomil Janov

To je divná logika

Píše-li Menhart, že Zpravodaj je doručován jen žijícím lidem (členům SPJF), má bezesporu pravdu. Posílat jej nebožtíkům je blbost. Ale ještě větší blbost je argumentovat tím, že e-mailová sdresa = žijící člen SPJF. To by mě teda zajímalo, jak si čtou zpravodaj kdesi v mokré noře bobří hráze všichni Ti, co mají např. přezdívku Bobr (včetně tohoto živočišného pojmu v e-mailové adrese), nebo ti různí sci-fi "wubenatorové" a pod. Stejně jako je divné, že by členem SPJF byla "redakce Zeměměřič" a pod. Takže s takovou "logikou" ať se jdou dotyční vycpat, a nezapelevelují nesmysly virtuální prostor. Spíše ať věnují čas třeba tomu, jak pomoci zaktualizovat databázi členů SPJF tak, ať tady ubyde komentářů všech těch, kteří mají zaplacené členské příspěvky, jsou členy SPJF - a přesto Zpravodaj nedostali!
4. dubna 2015, 18:00
Radýsek

Zpravodaj

Jsem člen SPJF od založení (č.č.43, d.č.49), příspěvky jsem řádně zaplatil na rok dopředu na poslední Valné hromadě a také mám pocit, že jsem žijící. A přesto poslední a vlastně jediný zpravodaj dorazil 25.2. Můj e-mail pro kontrolu: radysek@gmail.com
3. dubna 2015, 19:10
Menhart

Zpravodaj a zaplacené příspěvky

Zpravodaj je rozesílán pouze členům SPJF (tedy není dostupný nikde na webu). Je možné, že nemáte zaplacené příspěvky a Zpravodaj čeká na jejich zaplacení a prodloužení členství.

Zpravodaj je také posílán pouze žijícím lidem, takže se nedivím, že na email jaroslav.foglar@email.cz Zpravodaj nedorazil. To má přeci logiku. :-)
2. dubna 2015, 09:57
Zandt (přihlášený)

Tak nic

Taktéž jsem dosud žádný Zpravodaj (ani únorový) na email nedostal.
1. dubna 2015, 18:03
Radýsek

Naposledy v únoru

Zpravodaj jsem dostal zatím jediný a to 25.2. Od té doby nic nepřišlo.
1. dubna 2015, 10:41
Krizmen

Mě taky

nic nepřišlo, a to jsem žádal na emailu SPJF i o zaslání zpětně. Asi je někde chyba?
1. dubna 2015, 10:28
Soki (administrátor)

Každý měsíc ... zpravodajství za Březen už chladne na HDD disku a brzy bude expedováno.

30. března 2015, 23:29
Slavomil Janov

Ani v únoru, ani v březnu

Žádný zpravodaj mi e-mailem nepřišel ani v únoru, ani v březnu. A to jsem přesvědčen, že e-mailová adresa jaroslav.foglar@email.cz je již natolik "zakořeněna" ve všech foglarovských elektronických systémech, že není skoro možné, aby nebyla v databázi SPJF...
30. března 2015, 22:29
Menh+rt

Emailový Zpravodaj v březnu

Únorový Zpravodaj jsem dostal - moc mi udělal radost, ale v březnu zatím nic nepřišlo.
Bude Zpravodaj chodit každý měsíc nebo nepravidelně?
Vložení nového komentáře
*
*
*