iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Stokoruny Rychlých šípů

Badatelsko-sběratelský oddíl Sdružení přátel Jaroslava Foglara.

Článek II: Právní postavení SPJF
1. SPJF je dobrovolné, nezávislé občanské sdružení, sdružující členy na základě společného
zájmu:
d) o sběratelství, archivování a zkoumání všeho, co se týká Jaroslava Foglara, jeho spolupracovníků, dalších spisovatelů a tvůrců časopisů pro děti a mládež.

Článek III: Cíle činnosti SPJF
2. SPJF se snaží oslovovat čtenáře, přátele, sběratele a další příznivce díla Jaroslava Foglara a ostatních autorů dobrodružné literatury a tvůrců časopisů pro děti a mládež, propagovat výchovné metody skautingu, woodcraftu, zálesáctví apod.
3. Za tímto účelem SPJF zejména:
a) zajišťuje, zpracovává a zveřejňuje informace o životě a díle Jaroslava Foglara i dalších spisovatelů a tvůrců dětských časopisů, propaguje a popularizuje jejich dílo doma i v zahraničí;

STANOVY Sdružení přátel Jaroslava Foglara, o. s.

1.1.2017 14:14
Autor: Menhart, Počet přečtení: 408

V září 2017, v roce, kdy uplynulo 110 let od narození spisovatele Jaroslava Foglara, začalo kolovat po světě pět stokorun Rychlých šípů. Pokud jste bankovky měli v ruce, prosíme vás, zapište se do níže uvedené tabulky a můžete sledovat, kudy vaše stokoruna Rychlých šípů putuje. Děkujeme.

Na každé stokorunové bankovce Rychlých šípů je navlečený papírový proužek s informacemi o hře, o výročí Jaroslava Foglara, o spolku Sdružení přátel J. Foglara a adresa, kam lidé mají zapsat, že stokorunu drželi (kde ji dostali a kde s ní oni dál platili a co platili).

Každá stokoruna má vlstní evidované číslo bankovky.

Mirek Dušín
Jarka Metelka
Jindra Hojer
Červenáček
Rychlonožka


Prosíme vás, zapište polohu "vaší" bankovky do google formuláře a vždy cca 1x za 14 dnů přeneseme polohu stokorun do mapky. Chceme tak touto hrou připomenout nejenom spisovatele Jaroslava Foglara, ale i inspirační klub Rychlé šípy, které tuto hru hráli již v roce 19xy.


Pokud máte to štěstí a stokoruna Rychlých šípů prošla přes vás, můžete se s ní vyfotografovat a třeba fotku zveřejnit na facebokové stránce @stokorunaRS.
Pokud to štěstí zatím nemáte, jděte mu naproti a zajímejte v obchodě o pokladny, jestli nemají Stokorunu Rychlých šípů.

Pro snadnější zapamatování adresy, můžete používat www.spjf.cz/stokorunaRS nebo www.spjf.cz/stokorunars

Děkujeme, že hru nekazíte.

TABULKA VELKÁ

Pokud potřebujete poslat novou pásku přes stokorunu nebo kvůli jinému důvodu, můžete použít níže uvedenou malou tabulku.

TABULKA MALÁ

Vytvořil 30. srpna 2017 ve 14:27:44 Menhart. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*