iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

Pražská pobočka SPJF

Pražská pobočka SPJF je nejstarší pobočkou SPJF, svou činnost vyvíjí již od roku 1993 a se statusem oblastní organizace disponuje vlastní právní subjektivitou.

Hlavní náplní činnosti je badatelství a sběratelství, zaměřené zejména na dospělé příznivce Jaroslava Foglara. K tomuto cíli slouží ediční aktivity, pořádání výstav a podobě. Pražská pobočka tak stála například za výstavou Marko Čermák: Poslední romantik v Muzeu Karlova Mostu. Pražská pobočka SPJF využívají služeb nezávislého internetový server s foglarovskou tématikou Bohoušek.cz.

Vedení pobočky:

Vedoucí pobočky: Milan Lebeda - Alpín
Zástupce: Petr Molka – Best
Zástupce: Martin Rosol
Členové vedení: Vladimír Dvořák, Tomáš Náhlý, Václav Nosek – Windy

Revizor: Marie Molková

K logu jako vedoucí pobočky Alpin: "Logo vytvořil v roce 2002 výtvarník Vladimír Pechar - Pluto a vyšel při tom z celostátního loga SPJF, jehož je rovněž autorem. V roce 2004 však většinový názor Výroční schůze Pražské pobočky prosadil nepoužívat její logo a využívat jen logo celostátní.
Tentýž postup Výroční schůze PP navrhla i na celostátní úrovni respektive na úrovni dalších poboček. Tento návrh se neujal, takže zatímco další pobočky SPJF svá loga mají, na půdě Pražské pobočky stále platí usnesení, které zatím nebylo, i přes pokus, většinovou vůlí revokováno. Nejstarší pobočkovské logo, logo poctivě dodržující podobu znaku celostátního, tak prozatím pospává "v šuplíku" a čeká na svoji další příležitost.."