iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby
Přejít na menu

JF - Otisky v čase

Badatelsko-sběratelský oddíl Sdružení přátel Jaroslava Foglara.

Článek II: Právní postavení SPJF
1. SPJF je dobrovolné, nezávislé občanské sdružení, sdružující členy na základě společného
zájmu:
d) o sběratelství, archivování a zkoumání všeho, co se týká Jaroslava Foglara, jeho spolupracovníků, dalších spisovatelů a tvůrců časopisů pro děti a mládež.

Článek III: Cíle činnosti SPJF
2. SPJF se snaží oslovovat čtenáře, přátele, sběratele a další příznivce díla Jaroslava Foglara a ostatních autorů dobrodružné literatury a tvůrců časopisů pro děti a mládež, propagovat výchovné metody skautingu, woodcraftu, zálesáctví apod.
3. Za tímto účelem SPJF zejména:
a) zajišťuje, zpracovává a zveřejňuje informace o životě a díle Jaroslava Foglara i dalších spisovatelů a tvůrců dětských časopisů, propaguje a popularizuje jejich dílo doma i v zahraničí;

STANOVY Sdružení přátel Jaroslava Foglara, o. s.

Nancy Blacketová, 15. září 2016, 21:17, čteno 974×

Read Me a problémy s registrací

Moc se omlouváme všem, kteří měli problémy s přihlašováním na iklubovnu. A prosíme všechny, kteří se chtějí přihlásit do Read Me, aby v případě jakýchkoli problémů psali na mail readme@spjf.cz. Vysvětlení v článku.
Nancy Blacketová, 31. srpna 2016, 15:19, čteno 1116×

Read Me 2016 odstartuje v půlce září!

Stejně jako v předchozích třech letech připravujeme pro soutěživce čtenářskou soutěž Read Me. Podrobnosti o oblíbené soutěži čtěte níže.
Soki, 20. března 2016, 21:58, čteno 1762×

Fotosoutěž - hlasování

Nadešel čas finále naší zimní foglarovské fotosoutěže, v jejímž zadání bylo pořídit fotografii dítěte-malého foglarovce s nějakou rekvizitou z foglarovek. 
Jezek, 2. března 2016, 08:54, čteno 2409×

Mladý hlasatel z minulosti – dnes.

Víte sami, jaké to je, když vezmete do ruky nově vydané číslo nějakého časopisu. Třeba Bobří stopy. Když z obálky vyjmete, tiskařskou barvou mnohdy ještě vonící, nepotrhaný, zbrusu nový časopis z „foglarovského světa“? A, teď si... (pokračování)
Čáp, 17. ledna 2016, 23:12, čteno 1280×

Ve třetí etapě hry Karaí Pukú můžete vyhrát dobrodružnou komiksovou knihu

Dnes byla zveřejněna třetí etapa dlouhodobé hry Karaí Pukú na motivy dobrodružství českého cestovatele a biologa v jižní Americe. V etapě jsou tři úkoly (č. 7, 8 a 9), přičemž 9. úkol je tzv. bonusový - nejlepší soutěžící, kteří zašlou... (pokračování)
Menhart, 14. srpna 2015, 09:37, čteno 3792×

Můžete si zřídit emailovou adresu, jak vás napadne?

nevhodný email Pro všechny uživatele emailové pošty...
Menhart, 9. července 2015, 17:00, čteno 1576×

Kalendáře akcí s Jaroslavem Foglarem

Zkusme zmapovat termíny dávných akcí. Zatím to běží v testovacím provozu, tak to možná každému nepůjde ovládat. :-) Můžete vkládat dávné akce přes  "Pomocný Kalendáře akcí s Jaroslavem Foglarem pro vkládání akcí" pokud máte třeba pozvánku, pamětní lístek, vstupenku na akci s JF - nejlépe... (pokračování)
Jezek, 1. listopadu 2013, 17:44, čteno 2569×

Krátký příspěvek k okolnostem vzniku Foglarovy autobiografie.

Když se člověk zamyslí. O kolik bychom byli my, čtenáři Foglarových knih ochuzeni, kdyby nám sám velký spisovatel nesepsal své paměti do dvou, respektive jednoho, svazku knihy nazvané Život v poklusu. O kolik bychom toho o jeho životě věděli méně, nebýt tohoto počinu. Že…?